Hlavní navigace

UniCredit v Česku spouští Apple Pay, pouze s MasterCard. Google Pay stále nemá

Sdílet

Jan Sedlák 18. 7. 2019
Apple Pay

Mobilní platební služba Apple Pay v České republice oficiálně odstartovala v únoru letošního roku, kdy se v první vlně připojilo pět bank, Twisto a stravenky Ticket Restaurant. Následně se rozběhla implementace do služeb typu Alza.cz, Rohlík.cz či Revolut. Nyní s podporou systému přichází také UniCredit Bank.

UniCredit aktuálně nabízí podporu pouze pro karty MasterCard, nikoliv Visa. Banka zároveň stále neoznámila, kdy zavede podporu Google Pay, kterou už v minulosti přislíbila. Apple Pay lze u UniCreditu používat stejně, jako u ostatních institucí, a stačí si kartu přidat do aplikace Wallet.

UniCredit si vedle toho nechal u IPSOS zpracovat průzkum. Z něj vyšlo následující: „Z veřejného průzkumu banky vyplynulo, že 40 % respondentů využívá nebo chce využívat služby Apple Pay nebo jinou mobilní platební a digitální peněženku. Drtivá většina respondentů (85 %) uvedla, že hlavním důvodem pro využívání služeb placení mobilním telefonem je jeho pohodlnost a rychlost, 45 % respondentů dále potvrdilo, že rádi využívají moderní služby a téměř 30 % chce mít veškeré karty v jednom zařízení.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.