Hlavní navigace

ÚOOÚ: Na WhatsApp si nikdo nestěžoval, kontrola bude v roce 2017

Sdílet

David Slížek

Zatímco britská komisařka pro ochranu osobních údajů Facebooku a WhatsAppu rychle zatrhla sdílení údajů o jejich uživatelích, v Česku se nic podobného v dohledné době nechystá.

Úřad na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) na dotaz Lupy, zda změnu podmínek, která Facebooku umožnila získat od WhatsAppu například telefonní čísla uživatelů, nějak prověřuje, odpověděl, že ne.

„Tuto konkrétní záležitost Úřad pro ochranu osobních údajů neřešil, ani se na Úřad v této věci nikdo neobrátil,“ napsal Lupě mluvčí ÚOOÚ David Pavlát. „Doplňuji, že s kontrolou služby obdobného typu Úřad počítá do plánu kontrol na rok 2017,“ přislíbil.

WhatsApp v létě změnil svá pravidla na ochranu soukromí. Nově v nich stojí, že může sdílet data uživatelů s firmami „z rodiny společností Facebook“. Britské komisařce Elizabeth Denham se ale nelíbilo třeba to, že lidé dostali na případné odmítnutí podmínek jen omezenou dobu. 

Po několika týdnech vyšetřování tak oznámila, že po tlaku jejího úřadu Facebook a WhatsApp sdílení údajů v Británii dočasně přeruší a musí své podmínky změnit.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?