Hlavní navigace

ÚOOÚ: Na WhatsApp si nikdo nestěžoval, kontrola bude v roce 2017

16. 11. 2016

Sdílet

Zatímco britská komisařka pro ochranu osobních údajů Facebooku a WhatsAppu rychle zatrhla sdílení údajů o jejich uživatelích, v Česku se nic podobného v dohledné době nechystá.

Úřad na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) na dotaz Lupy, zda změnu podmínek, která Facebooku umožnila získat od WhatsAppu například telefonní čísla uživatelů, nějak prověřuje, odpověděl, že ne.

„Tuto konkrétní záležitost Úřad pro ochranu osobních údajů neřešil, ani se na Úřad v této věci nikdo neobrátil,“ napsal Lupě mluvčí ÚOOÚ David Pavlát. „Doplňuji, že s kontrolou služby obdobného typu Úřad počítá do plánu kontrol na rok 2017,“ přislíbil.

WhatsApp v létě změnil svá pravidla na ochranu soukromí. Nově v nich stojí, že může sdílet data uživatelů s firmami „z rodiny společností Facebook“. Britské komisařce Elizabeth Denham se ale nelíbilo třeba to, že lidé dostali na případné odmítnutí podmínek jen omezenou dobu. 

Po několika týdnech vyšetřování tak oznámila, že po tlaku jejího úřadu Facebook a WhatsApp sdílení údajů v Británii dočasně přeruší a musí své podmínky změnit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 11. 2016 19:13

    kyberkokot (neregistrovaný)

    WhatsApp u nas neni ani zdaleka tak rozsireny (oproti napriklad skype).

    Spis bych se pidil po tom co masove frci mezi detmi, tj snapchat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).