Hlavní navigace

UPC mělo velký výpadek. V Brně nejelo nic. Překopli tam kabel

5. 12. 2016

Sdílet

Aktualizace 6. 12. 14:33 – Výpadek UPC v Brně je u konce. „Výpadek služeb v lokalitách Brno, Blansko a okolí se podařilo odstranit a služby jsou opět funkční,“ oznámila firma.

Aktualizace 6. 12. 8:48 - Doplněny informace od mluvčího UPC s novým plánovaným termínem oprav. 

Aktualizace 6. 12. 7:30 – Podle informací na webu UPC problém stále trvá. Na své facebookové stránce firma klientům slibuje nový předpokládaný termín opravy dnes do 20:00. „Technici jsou celou noc na místě a optiku svařují,“ vysvětluje zákazníkům.

Kolem pondělní páté hodiny odpoledne v Brně vypadly veškeré služby kabelového operátora UPC. Podle mluvčího Jaroslava Kolára se výpadek týkal přibližně padesáti tisíc klientů. 

„Příčinou je překopnutý nebo jinak přerušený hlavní optický kabel zřejmě během nějakých stavebních nebo výkopových prací,“ vysvětlil Kolár s tím, že následky „práce“ zatím anonymního bagristy by měla být opravena ještě v pondělí večer. „Budeme vymáhat náhradu škody. Je zřejmé, že k přeseknutí došlo ve čtvrti Veveří bagrem zatím neznámé společnosti,“ řekl Kolár.

Výpadek se podle firmy týkal oblastí Brno-Bohunice, Brno-Bosonohy, Brno-Bystrc, Brno-Husovice, Brno-Jundrov, Brno-Kohoutovice, Brno-Komín, Brno-Královo Pole, Brno-Žabovřesky, Brno-Lesná, Brno-Líšeň, Brno-Medlánky, Brno-Město, Brno-Nový Lískovec, Brno-Pisárky, Brno-Ponava a Brno-Staré Brno. 

Operátorovi se v pondělí večer podařilo připojit většinu zákazníků, kteří byli výpadkem postiženi. Zbylých pět tisíc klientů by mělo být podle Kolára vyřešeno dnes (v úterý) do oběda. Optických kabelů bylo podle UPC přerušeno celkem pět.

„Naši technici nyní usilovně pracují na připojení zbývajících lidí. Je to náročná práce, kterou nelze příliš urychlit. Svařují se optická vlákna, což je jako svařování nití,“ tvrdí Kollár s tím, že hned po připojení začne firma řešit kompenzace výpadku u zákazníků.

Setkání stavebních dělníků s optickými kabely už zažili v různé míře všichni operátoři. S podobnými výpadky letos bojovalo především O2 o prázdninách. Tomu kvůli překopnutému kabelu při revizních úpravách nejela síť v jižních, západních, středních Čechách, ale i v některých částech Prahy. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).