Hlavní navigace

UPC v Česku oficiálně zaniká. Vodafone rozjel fúzi pod jednu společnost

21. 11. 2019

Sdílet

Vodafone - UPC - akvizice - kampaň Autor: Vodafone

Na českém trhu oficiálně zaniká společnost UPC, která zde léta byla symbolem kabelového internetu a televize. Podle dokumentu v obchodním rejstříku oznamující projekt fúze zanikají společnosti UPC Česká republika, s.r.o. a UPC Infrastructure, s.r.o.

Jedinou nástupnickou společnosti se stal tuzemský Vodafone ze sta procent ovládaný nizozemským Vodafone Europe B.V. Vodafone byl nyní jediným vlastníkem dvou zanikajících firem UPC. Je to výsledek obchodu, kdy Vodafone získal evropská aktiva skupiny Liberty Global v Česku, Německu, Maďarsku a Rumunsku.

„Vodafone v ČR se tak spojením s UPC Česká republika rozroste o 1,5 milionu domácností připojených k síti nové generace, která poskytuje více než půl milionu zákazníků služby vysokorychlostního pevného internetu, 539 tisícům zákazníků kabelovou televizi a 200 tisícům uživatelů pevné telefonní linky,“ oznámil tehdy operátor. Vodafone už v létě zavedl jednu značku a společné balíčky.

Vodafone v Česku v loňském roce meziročně navýšil tržby o čtyři procenta na 14,7 miliardy korun a zisk zvýšil o 14 procent na 1,29 miliardy. Drtivou většinu z něj (1,28 miliardy) poslal evropské matce ve formě dividendy.

UPC Česká republika (samotné služby UPC) za rok 2018 zvýšila tržby na 4,5 miliardy korun, což byl růst devět procent. Zisk i díky výnosům z podílů narostl na 1,9 miliardy. UPC Infrastructure, která řeší výstavbu a provoz sítě a která byla od UPC ČR v roce 2014 odštěpena, dosáhla na tržby převyšující 925 milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).