Hlavní navigace

V Alze kromě bitcoinu zaplatíte i litecoinem, chystá se také podpora měny DASH

Sdílet

David Slížek 5. 2. 2018
Alza.cz - Alzák Autor: Alza.cz

Alza od loňského května přijímá platby v bitcoinech (BTC) a teď přidává podporu další kryptoměny. Od dnešního dne je možné v tomto e-shopu za nákupy platit také litecoinem (LTC). 

„Ve srovnání s BTC jsou poplatky síti v Litecoinu nižší (maximálně v řádu korun) a transakce jsou rychlejší (sekundy až minuty),“ popisuje Alza výhody LTC v tiskové zprávě. 

E-shop platby sám neprocesuje, ale zákazníky na svých webech (alza.cz, alza.sk, alza.de, alza.at, alza.co.uk a alzashop.com) přesměrovává na platební bránu, která platbu kryptoměnami podporuje. 

Kryptoměny si zákazníci mohou vyměnit také přímo v showroomech Alzy v Praze a Bratislavě, kde jsou instalovány příslušné automaty. Ty kromě bitcoinů a litecoinů umožňují také směnu kryptoměny DASH – platby jejím prostřednictvím e-shop připravuje. 

Za bitcoiny si lidé na Alze dosud nakoupili zboží za řádově desítky milionů. Z celkových tržeb e-shopu ale samozřejmě kryptoměny tvoří jen malý zlomek. Největší jednotlivá objednávka za bitcoiny prý byla za v přepočtu 560 tisíc Kč. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 2. 2018 15:48

    moneroman (neregistrovaný) 2001:67c:1b50:----:----:----:----:----

    Chceme zavést také jedinou pravou anonymní kryptoměnu Monero!