Hlavní navigace

V Applu se někdo podíval na Amazon. A firma žaluje výrobce padělaných nabíječek

21. 10. 2016

Sdílet

Až devadesát procent „originálních“ nabíječek na Amazonu jsou padělky. Právníci Applu vyrukovali s další žalobou proti výrobcům podezřelých produktů. V hledáčku firmy je především společnosti Mobile Star LLC. Informuje o tom BBC.

Podle Applu mohou být jejich nabíječky nebezpečné, vznítit se nebo dát uživateli elektrický šok. Takové případy by, vzhledem k jejich virálnímu potenciálu, mohly poškozovat značku. Všichni mají zřejmě ještě v paměti nedávné problémy Samsungu. Firmě vadí, že tyto výrobci používají i marketingové materiály Applu a není tak na první pohled poznat, že jde o padělky. A Amazon jen zajiš'tuje těmto výrobcům věrohodnost. 

A podle BBC už se začaly ledy hýbat i u Amazonu. Ten tvrdí, že nastavil "nulovou toleranci k prodeji padělkům na své síti. Podle Applu ale na Amazonu jeho lidé nakoupili během posledních měsíců necelou stovku různých produktů s nakousnutým jablkem v logu. A devadesát procent bylo padělaných. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).