Hlavní navigace

V červnu zkoumal ČTÚ 96 případů rušení televizního příjmu

20. 7. 2021

Sdílet

Anténa, DVB-T2, signál, televize Autor: Eva Elijas, Pexels.com, podle licence: Public Domain

Český telekomunikační úřad v červnu identifikoval závadu lokálního vysílače, spočívající ve špatné synchronizaci v rámci jednofrekvenční sítě (SFN). Zjistil to na základě jedné stížnosti na špatný příjem televizního vysílání.

Podle databáze šetřených rušení šlo o stížnost města Letovice kvůli nekvalitnímu příjmu multiplexu České televize na 26. kanálu.

Ve zbylých 95 uzavřených šetřeních za červen letošního roku žádný další podobný problém nezjistil. V monitorovací zprávě uvedl, že problémy s příjmem televizního signálu tradičně způsobovaly hlavně závady na zařízení diváka (72 případů). Ve 4 případech se jednalo o vliv zastínění, odrazů, nebo příjem v nepokryté oblasti. Ve 12 případech rušení ustalo, nebo mělo sporadický výskyt. Sedm hlášení na rušení stornovali jejich podavatelé během šetření. 

Technici také zjistili, že aktivní prvek televizního příjmu byl naopak v pěti případech zdrojem rušení LTE.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 7. 2021 8:51

  Ager

  Internet TV příjem neruší, na Prostějovsku je signál z Kojálu, Pradědu a Tlusté hory, přičemž že všech lokalit je veřejnoprávní multiplex na kanále 26, proto je potřeba mít směrovou anténu a odstínit ostatní směry, nejlépe povolat zkušeného místního anténáře. A pokud postrádáte příjem programů ČT a bez satelitu to nejde, tak při použití Karty ČT neplatíte žádné další měsíční poplatky kromě koncesionářského poplatku.

 • 20. 7. 2021 19:11

  Mirek

  V Ptenském Dvorku, okres Prostějov, je TV příjem rušen internetem. Naštěstí ne všechny kanály. Rozumnější, než stížnost a opletačky s ČTÚ, je zakoupit satelitní zařízení a smířit se s další platbou a "kartováním"...

 • 21. 7. 2021 20:36

  Ivan_z_Kolina

  Mohl byste popsat, jakým způsobem vám internet ruší televizní příjem? Notabene, když každá z těchto služeb využívá úplně jiné frekvenční spektrum a vůbec nedochází k nějakému překryvu?

 • 22. 7. 2021 10:30

  jouda

  Rušení jakoukoliv jinou službou v pásmu pro televizní vysílání je nepřípustné. A je vhodné to řešit, jinak si na to internetoví fušeři zvyknou, že je to normální. NENÍ!

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).