Hlavní navigace

V Česku operující Omio získalo dalších sto milionů dolarů, na růst i akvizice

19. 8. 2020

Sdílet

Omio Autor: Omio

Původem berlínská společnost Omio, dříve známá jako GoEuro, získala další velkou várku peněz. V aktuálním kole jde o sto milionů dolarů, které se přidávají k předchozím 296 milionům dolarů. Je to zajímavá zpráva i pro Českou republiku. Firma totiž koncem roku 2018 ještě pod starým názvem otevřela vývojové centrum, které hodlá nadále rozšiřovat.

Omio je služba podobná českému Kiwi.com. Na jednom místě umožňuje vyhledávat letenky, jízdenky na vlaky a autobusy, půjčovny aut nebo sdílené vozy a podle toho pak kombinovat ideální cesty. Pokrývá 37 zemí v Evropě a Severní Americe.

Na Omio, podobně jako na další projekty zaměřené na turismus (včetně například českých Mews a Slevomatu), výrazně dopadly omezení spojené s koronavirem. Omio ale nyní mluví o tom, že se sektor zotavuje a že chce nově získané peníze využít na další rychlý růst a také nákupy dalších firem. Je tedy možné, že dojde ke konsolidaci a silnější hráči pojmou ty slabší. Omio už dříve koupilo službu Rome2Rio.

Omio má kolem 350 zaměstnanců a asi 90 procent z nich během největších problémů s koronavirem mělo fungovat v omezeném režimu. Nyní se má situace vracet zpět. Investoři firmě zůstávají věrní a většina z nich se na aktuální investici opět podílí. Jde například o Temasek, Goldman Sachs, Kinnevik nebo Kleiner Perkins.

Jako viceprezident vývoje Omia působil Tomáš Vocetka, který dříve šéfoval českému vývojovému centru Skypu. Ve funkci nedávno skončil. Pro Lupu uvedl, že z osobních důvodů a náročnému dojíždění do Berlína. Vývoj Omia v Praze vede Martin Cízler.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.