Hlavní navigace

V Česku startuje online videopůjčovna Rakuten TV, nabízí filmy a seriály ve 4K

Sdílet

Jan Sedlák 17. 3. 2019
Rakuten TV

Na tuzemský trh s online videem přichází další služba. Japonská internetová společnost Rakuten zde spouští svoji službu Rakuten TV, kterou doposud provozovala ve dvanácti zemích. Vstup do Česka je součástí expanze do 42 zemí ve střední a východní Evropě. V současné době je k dispozici účtování v českých korunách.

Rakuten TV nefunguje na principu Netflixu, ale spíše jako obdoba toho, co nabízí Apple – tedy půjčování filmů, které je pak možné online přehrát. Služba doposud nasbírala sedm milionů uživatelů, každý z nich si půjčí v průměru dva filmy měsíčně. S expanzí chce Rakuten získat 30 milionů lidí.

Vypůjčení filmu stojí pět eur, tedy asi 130 korun. Nové tituly do nabídky přibývají hned po uvedení v kinech. Vedle filmové produkce jsou k dispozici také seriály, a to včetně obsahu z HBO. Česká podpora obsahu prozatím chybí.

Rakuten TV se zaměřuje primárně na uživatele chytrých televizí, kteří k obsahu přistupují přes aplikaci (obsah je možné sledovat i jinde). Rakuten se do Česka a dalších zemí rozhodl vstoupit v důsledku toho, že podíl smart TV na trhu roste. Japonci také rozjeli vyjednávání s výrobci televizí, kteří by aplikaci dodávali.

Rakuten na českém trhu není nováčkem. Firma v roce 2014 koupila komunikátor Viber, kolem kterého staví byznys i u nás. Rakuten má v portfoliu desítky firmy zaměřených na e-commerce a další oblasti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.