Hlavní navigace

V Česku vzniká platforma pro podcasty, nabídne hosting i web v jednom

25. 10. 2019

Sdílet

Podcast Autor: Depositphotos

V Česku vzniká platfroma pro tvůrce podcastů. Stojí za ní Tomáš Sobel, který sám vytváří populární podcast Vaše jméno je vaše značka. Podle Sobela by měla platforma (pracovní název má zatím JuicyFolio Pro podcast) tvůrcům nabídnout, aby měli na jedné doméně svůj podcast, blog, web nebo i e-shop. Sobel o plánu mluvil na konferenci Czech Internet Forum 2019, která se uskutečnila minulý týden v Praze. Část konference byla věnována právě i stále populárnějším podcastům.

„Většina tvůrců využívá služby typu Libsyn nebo PodBean, které fungují jen jako hosting pro podcasty. Stránky i další věci okolo si ale musí už tvůrci zajišťovat jinde. My jsme se rozhodli vše spojit do jedné služby,“ řekl Sobel. Technické parametry platformy se nyní testují, jasná tak není ani cena služby.

„Díky zkušenostem s produkcí vlastních podcastů jsme schopní poradit i s tvorbou a zpracováním. Podcast bude v nabídce i jako balíček s přízpůsobením webu, takže bude moci mít autor na své doméně jedinečnou prezentaci svojí práce,“ dodal Sobel.

Na konferenci hodnotili současný podcastový boom i další řečníci. Podle Adama Javůrka z Českého rozhlasu dalšímu masivnějšímu rozmachu podcastů brání „dobrá analytika a funkční reklama“.

„Jednotlivé služby jako Spotify nebo Apple Podcast neposkytují zatím dobrá data o tom, jak jsou jednotlivé podcasty poslouchané. A stále chybí kvalitní reklamní nástroj, který by pomáhal s monetizací podcastů,“ řekl Javůrek.

S Adamem Javůrkem jsme začátkem října natočili i podcast. Poslechněte si ho zde:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Autor je od ledna 2018 ředitelem médií vydavatelství Internet Info. Předtím 6 let vedl zpravodajskou sekci portálu iDNES.cz, ještě předtím byl několik let reportérem celostátní redakce MF DNES. Občas si rád něco napíše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).