Hlavní navigace

V DVB-T2 bude vysílat i Prima +1, stanice s programem posunutým o hodinu

Sdílet

Filip Rožánek 6. 1. 2020

Finální digitální televizní sítě pro DVB-T2 budou obsahovat další komerční stanici. Půjde o kanál Prima +1, což je vysílání televize Prima posunuté o jednu hodinu. Vyplývá to z tiskové zprávy Českých radiokomunikací k další vlně vypínání DVB-T.

„Ve finálních DVB-T2 sítích budou vysílány tyto komerční televizní stanice: Barrandov TV, Barrandov Kino, Barrandov Krimi, Noe TV, Nova, Nova Cinema, Óčko, Óčko Star, Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Prima Max, Prima Krimi, CNN Prima News, Prima +1, Seznam TV, Šlágr TV, Šlágr 2, a Radio Proglas,“ oznámila firma v tiskové zprávě.

Kanál Prima +1 začal vysílat 7. prosince 2016, původně jako exkluzivní výhoda pro předplatitele satelitní platformy Skylink. Od dubna 2018 se objevil i v nabídce UPC.

 „Většina diváků by již měla mít vhodné DVB-T2 televize nebo set-top boxy. Podle dotazů, které jsme zaznamenali na naší zákaznické lince, řešili lidé i přelaďování programů České televize. Nyní je tedy čeká pouze naladění programů komerčních televizních stanic, které by jejich přístroje měly zvládnout automaticky – pouze po aktivaci funkce automatické ladění,“ okomentovala aktuální vlnu vypínání DVB-T manažerka marketingu a komunikace Českých radiokomunikací Anna Tůmová.

Už 8. ledna 2020 jednu minutu před půlnocí budou vypnuty DVB-T signály komerčních stanic na vysílači Praha-Žižkov. Od 9. ledna 2020 bude možné ze Žižkova naladit nové DVB-T2 vysílače na finálních kmitočtech. Následovat bude vypnutí DVB-T vysílání komerčních televizí z vysílače Cukrák ve středních Čechách, a to 15. ledna 2020. Od 16. ledna 2020 pak budou z Cukráku vysílat finální DVB-T2 sítě. 

Prohlédněte si lednový kalendář přechodu komerčních stanic na DVB-T2.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 1. 2020 8:23

  bez přezdívky

  Ne, správně je +1, protože divákovi dává hodinu navíc, aby nezmeškal svůj oblíbený pořad. Co na Primě začne ve 20:15 na +1 začne ve 21:15. Takže +1. Kdyby to bylo -1, tak by to muselo začít dřív než na Primě, tedy v 19:15.

 • 7. 1. 2020 8:42

  mykhal

  Tak asi marketingově obhájeno :-) (nic o nemění na tom, že u živých vstupů tam bude čas odpovídat aktuálnímu času −1 h, pokud jde o posunutí sakumprásk celého vysílání Prima)

 • 7. 1. 2020 8:05

  mykhal

  Myslím, že technicky správnější název by byl Prima −1, marketingově asi už moc ne. Ale pokud se pletu a zvládnou posunout o hodinu dopředu, jsou to borci.