Hlavní navigace

V e-sportu se v Česku protočilo 3,2 milionu dolarů a sledují ho stovky tisíc lidí

Sdílet

Jan Sedlák 15. 3. 2018
E-sporty v Česku

Takzvané e-sporty v České republice pravděpodobně čeká další rychlý růst. Společnosti PayPal a SuperData ve svém novém průzkumu odhadují, že tuzemský trh bude mít do roku 2019 hodnotu okolo 4,5 milionu dolarů. V roce 2017 byly příjmy na 3,2 milionech a letos se očekává 3,9 milionu dolarů.

V současné době elektronické sporty v Česku sleduje 389 tisíc diváků. Během letošního roku by se údajně toho číslo mohlo navýšit až na 490 tisíc diváků, v roce 2019 pak na téměř 600 tisíc. Celkově se do progamingu v Evropě zapojuje 27 milionů lidí.

Příjmy z e-sportů v roce 2017 v celé Evropě dosáhly na 253 milionů dolarů. S 38 miliony je první Rusko, v regionu střední a východní Evropy pak s 10 miliony vede Polsko. Česká republika je druhá a předčila i země jako Irsko, Belgie nebo Portugalsko. Česko má letos růst o 23 procent.

PayPal a SuperData data měřily na základě služeb jako Twitch a YouTube, kde jsou e-sporty populární. PayPal také často slouží jako prostředník pro zpracování transakcí – například když fanoušci svému oblíbenému streamujícímu hráči na Twitchi posílají peníze.

O e-sportu v Česku v našich rozhovorech:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.