Hlavní navigace

V multiplexu Teleko už nebude stanice SeeJay Radio

30. 8. 2019

Sdílet

SeeJay Radio Autor: SeeJay Radio

Stanice SeeJay Radio už nebude šířena prostřednictvím digitálního rozhlasového multiplexu Teleko DAB. Provozovatel sítě to dnes oznámil na sociálních sítích. Změna nastane od neděle 1. září 2019.

 „Děkujeme kolegům z rádia za dosavadní úsilí při propagaci digitálního rozhlasového vysílání a budeme se těšit na případnou další spolupráci,“ rozloučilo se Teleko se stanicí, která patřila k dlouhodobým aktivním podporovatelům DAB vysílání.

„Jsme rádi, že i ČR se zařadila po boku všech vyspělých zemí v rámci Evropy a jdeme spolu s DAB technologií vstříc rozhlasové budoucnosti. Spolu s dalšími subjekty jsme založili DAB fórum, které taktéž významně podporuje urychlení vývoje digitálního rozhlasového vysílání,“ stojí doteď na stránkách rádia.

V červenci 2012 dostalo SeeJay Radio licenci k digitálnímu celoplošnému vysílání. Platí osm let, vyprší tedy příští rok v létě. Další podrobnosti zjišťujeme.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 8. 2019 21:16

  bez přezdívky

  Ach jo, těšil jsem se že si poslechnu seejay rádio na novém vysílači z 8A z Brna, teď mě veškerý zájem opadl...

 • 1. 9. 2019 20:27

  Milansky7 (neregistrovaný)

  Docela by mě zajímal skutečný důvod ukončení vysílání. Respektive částka za šíření stanice v DABu. Možná se jim to nevyplatilo a raději podporují internetový stream, kde je kvalita navíc až dvojnásobná 128kbit, oproti 64kbit v DABu. Navíc mladí lidé právě rádi poslouchají internetové "vysílání" a DAB přijímače jim zatím vůbec nic neříkají.

 • 2. 9. 2019 9:00

  Pevy

  Pokud bude v každém automobilu již z výroby rádio s možností poslechu DAB+, v telefonech a dalších běžných zařízeních (tedy všude, kde je dnes jen VKV), není důvod, aby lidé DAB+ neposlouchali - včetně mladých. Tlak na takové vybavení je ale u nás stále malý a podle mne je to způsobeno absencí atraktivní programové nabídky v DAB+ (a Český rozhlas sám ten zájem zcela jistě nevyvolá).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).