Hlavní navigace

V pilotním provozu si EET zkouší polovina podnikatelů. Do startu zbývají dva dny

Sdílet

Jan Beránek

Už ve čtvrtek padne kosa na kámen. Přes jednadvacet tisíc podnikatelů, kteří si chtějí otestovat před prosincovým spuštěním svou novou pokladnu, se zapojilo do pilotního provozu elektronické evidence tržeb.

Systémem tak už během listopadu prošlo skoro deset milionů účtenek, které ale zatím hospodští svým zákazníkům nemusí dávat. Stále jde ale jen přibližně o polovinu podnikatelů, kterých se v první vlně bude EET týkat. Podle Finanční správy ČR bude muset evidovat tržby kolem čtyřiceti tisíc podniků.

Podle informací ČTK už Finanční správa ČR vydala 47 870 registračních autentizačních údajů. Každý podnikatel si přitom může údajů vyžádat více, navíc podle Finanční správy ČR o údaje žádají již i podnikatelé, kterých se evidence tržeb týká až od 1. března. 

Osobně si pro obálku s autentizačními údaji přišlo nejvíce podnikatelů v Jihomoravském kraji (3290) a ve Středočeském kraji (3289). Do datové schránky bylo doručeno nejvíce autentizačních údajů v Praze (5236) a Jihomoravském kraji (2122).

S blížícím se startem přibývá nervozity a dramatických prohlášení především na sociálních sítích. Michal Bláha už také rozšířil svou stáj služeb, které pracují s otevřenými zdroji, o Hlídač EET, který sleduje odezvu systému elektronické evidence tržeb.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?