Hlavní navigace

V pilotním provozu si EET zkouší polovina podnikatelů. Do startu zbývají dva dny

29. 11. 2016

Sdílet

Už ve čtvrtek padne kosa na kámen. Přes jednadvacet tisíc podnikatelů, kteří si chtějí otestovat před prosincovým spuštěním svou novou pokladnu, se zapojilo do pilotního provozu elektronické evidence tržeb.

Systémem tak už během listopadu prošlo skoro deset milionů účtenek, které ale zatím hospodští svým zákazníkům nemusí dávat. Stále jde ale jen přibližně o polovinu podnikatelů, kterých se v první vlně bude EET týkat. Podle Finanční správy ČR bude muset evidovat tržby kolem čtyřiceti tisíc podniků.

Podle informací ČTK už Finanční správa ČR vydala 47 870 registračních autentizačních údajů. Každý podnikatel si přitom může údajů vyžádat více, navíc podle Finanční správy ČR o údaje žádají již i podnikatelé, kterých se evidence tržeb týká až od 1. března. 

Osobně si pro obálku s autentizačními údaji přišlo nejvíce podnikatelů v Jihomoravském kraji (3290) a ve Středočeském kraji (3289). Do datové schránky bylo doručeno nejvíce autentizačních údajů v Praze (5236) a Jihomoravském kraji (2122).

S blížícím se startem přibývá nervozity a dramatických prohlášení především na sociálních sítích. Michal Bláha už také rozšířil svou stáj služeb, které pracují s otevřenými zdroji, o Hlídač EET, který sleduje odezvu systému elektronické evidence tržeb.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).