Hlavní navigace

V Praze startuje Peevo.cz, online rozvoz točeného piva z malých pivovarů

Sdílet

Jan Sedlák

K rozvozu uvařených jídel, potravin nebo drogistického zboží se v Praze nově přidává také rozvoz čepovaného piva. Fungovat začala služba Peevo.cz, která slibuje doručení českého národního nápoje do devadesáti minut.

Peevo čepuje do skleněných nebo plastových lahví o objemech 0,5, 0,75, 1 a 1,5 litru. Firma zásoby uchovává v chladícím boxu a kurýrovi objednávku předává v termoboxu. „Máme speciální pípy a lahve, díky kterým pivo při čepování ze sudu nepřijde do kontaktu se vzduchem. Vydrží tak čerstvé několik týdnů, ale přesto ho čepujeme těsně před odevzdáním kurýrovi,“ slibuje Peevo.

Peevo nemá neomezenou nabídku piv, ale soustředí se na několik vybraných značek z minipivovarů. Konkrétně jde o jména Antoš, Bad Flash, Beskydský pivovárek, Clock, Falkon, Chomout, Chríč, Kail, Kamenice, Lužiny, Morava, Mazák, Nachmelená opice, Ogar, Pivovarský dům Ostrava/Biovar, Raven, Volt a Zichovec.

Za službou stojí Marek Hotovčin a Matúš Karaffa, kteří už dříve spolupracovali na e-shopu Feedo.cz. Ten se nedávno opět vrátil do tuzemských rukou, když ho od Němců získala společnost AGS 92.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?