Hlavní navigace

Ve středu čeká Prahu výluka DVB-T signálu a Frýdek-Místek noční výpadek DVB-T2

8. 10. 2018

Sdílet

Na tento týden nahlásily České Radiokomunikace několik údržbových přestávek svého DVB-T a DVB-T2 vysílání. Všechny uvedené výluky proběhnou bez náhrady. 

V pondělí dojde od jedenácti hodin dopoledne do dvou hodin odpoledne k odstávce vysílače Hřebenáč v lokalitě Jindřichovice pod Smrkem. Konkrétně nebude fungovat veřejnoprávní DVB-T multiplex 1 na kanále 33 a komerční DVB-T multiplex 2 na kanále 58.

Výluky ve vysílání ČRA v týdnu od 8. do 14. října.
Autor: Digistránky.cz

Výluky ve vysílání ČRA během týdne od 8. do 14. října.

Od středeční půlnoci do šesti hodin ráno se pak odmlčí vysílač v pražských Mahlerových sadech. Nebude tak vysílat ani jeden ze tří celoplošných DVB-T multiplexů na kanálech 53, 41 a 59, stejně jako regionální sítě 12 na kanále 47 a 8 na kanále 51.

Na středu je také naplánována krátká údržba vysílače u obce Morávka na Lysé hoře poblíž Frýdku-Místku. Mezi jednou a druhou hodinou ranní tak nepůjde naladit dvojice DVB-T multiplexů, veřejnoprávní 1 na kanále 54 a komerční 2 na kanále 38, stejně jako dvě přechodové DVB-T2 sítě, veřejnoprávní 11 na kanále 26 a komerční 12 na kanále 28.

Celodenní výpadek pak postihne diváky v dosahu vysílače Na Vrážích u jihočeského Husince. Od osmi ráno do půl páté odpoledne nenaladí veřejnoprávní DVB-T multiplex 1 na kanále 53 a od devíti do půl páté ani komerční DVB-T multiplex 2 na kanále 41.

Ve čtvrtek je pak údržbová odstávka ohlášena u vysílače Rotava pod hřbitovem, od deseti do čtyř nebude vysílat veřejnoprávní DVB-T multiplex 1 na kanále 36, stejně jako komerční DVB-T multiplex 2 na kanále 35.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 10. 2018 18:23

  Steve

  NE!

  Výpadek je vždy NEPLÁNOVANÝ. To znamená nečekanou či nechtěnou závadu. Plánované vypnutí používá jiná slova.

 • 8. 10. 2018 16:19

  L. Jouda (neregistrovaný)

  Nikdy jste neslyšel pojem "plánovaný výpadek"?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).