Hlavní navigace

Veeam byl prodán za pět miliard dolarů, v ČR staví vývoj za tři miliardy

9. 1. 2020

Sdílet

Veeam Autor: Jan Sedlák

Americký investiční fond Insight Partners za pět miliard dolarů kupuje ruskými podnikateli založenou švýcarskou společnost Veeam Software. Té se během několika let bez investice podařilo vyrůst na roční tržby přes jednu miliardu dolarů. Veeam rizikový kapitál obdržel teprve v polovině loňského roku, půl miliardy dolarů vložil právě Insight.

Současně s odkupem se novým výkonným ředitelem stává William Largent, který povýšil z role viceprezidenta. Technickým šéfem byl jmenován Danny Allan. Spoluzakladatelé Ratmir Timashev a Andrei Baronov odstoupí z představenstva a zřejmě si dobře vydělali.

Veeam má silnou prezenci na českém trhu, a to nejenom obchodně. Firma zde postupně má investovat přes tři miliardy korun do vývojového centra. Zaměstnat má až 500 lidí. V současné době je otevřeno několik vývojářských pozic. Veeam v Česku v roce 2018 vygeneroval tržby ve výši 363,9 milionu korun se ziskem přes 13 milionů.

„Akvizice, která by měla být ukončena během prvního čtvrtletí roku 2020, umožní společnosti Veeam urychlit svou druhou fázi rozvoje v podobě evoluce směrem do hybridního cloudu, expandovat na nové trhy a pokračovat dále v růstu,“ uvádí firma k obchodu.

„Zálohování datových center pro nás byl akt 1. Teď startuje akt 2, kterým je hybridní cloud. To je největší obchodní příležitost pro další dekádu,“ sdělil nedávno Timashev ke strategii na konferenci v Miami.

Insight Partners mají v portfoliu podniky s hodnotou více než 20 miliard dolarů. Patří mezi ně třeba Wix.com, DocuSign, Tumblr, Trivago, Shutterstock, Shopify nebo Delivery Hero.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).