Hlavní navigace

Více obsahu v češtině? Netflix hledá lidi, kteří se mají zaměřit i na český trh

13. 8. 2018

Sdílet

Netflix

Netflix se prozatím v Česku nestal vyloženě masovou záležitostí. Filmtoro například odhaduje, že je u nás kolem 50 tisíc předplatitelů. Z velké části i z toho důvodu, že nenabízí lokalizované prostředí, a i když postupně přibývají české titulky k některým filmům a seriálům, lokalizovaného obsahu není tolik. Stejně tak je poskrovnu české produkce. Sousední Polsko je na tom vzhledem ke své velikosti alespoň z pohledu titulů lépe.

Náznaky ukazují, že by mohlo dojít ke zlepšení situace. Netflix aktuálně hledá ředitele pro získávání obsahu (Content Acquisition) pro region střední a východní Evropy. Sídlit má v centrále v Amsterdamu, zaměřit se má ovšem i na Česko, i když hlavní roli má hrát stále Polsko.

Ředitel má vyhledávat lokální produkci, přičemž se má zaměřit i na tu mimo hlavní studia. Zajišťovat má globální práva pro zveřejňování takového obsahu, budovat vztahy s distributory za účelem licencování obsahu, budovat povědomí o trhu a podobně.

Netflix chce ve střední a východní Evropě obsadit ještě dvě pozice. Hledá seniorního marketingového manažera zodpovědného za budování značky a další aktivity a otevřena je také pozice digitálního producenta.

Netflix také pracuje na rozšiřování své infrastrukturu do východní části Evropy. Firma ovšem uvádí, že umisťování serverů do Česka prozatím v plánu nemá.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 8. 2018 20:45

  Michal Breškovec

  Mě spíše štve, menší množství obsahu než v jiných zemích, s angličtinou už se nějak poperu. Protože nic nenaštve tak, jako když máte rozkoukaný seriál a pak zjistíte, že další řady na Netflixu jsou, ale vy je nevidíte.

 • 13. 8. 2018 9:13

  Tyckin (neregistrovaný)

  V oblasti asijské tvorby už měl pod svá křídla dávno vzít fanoušky - překladatele filmů i seriálů - mnozí to sice dělají ukrutně prasácky, ale mnozí řekl bych až profesionálně a jejich titulky je radost používat.

 • 13. 8. 2018 12:18

  Trupik (neregistrovaný)

  Na co u asijského porna potřebuješ titulky? ;)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).