Hlavní navigace

Virtuální operátor GoMobil končí se zpomalováním dat po vyčerpání FUP

28. 3. 2018

Sdílet

GoMobil - zpomalený internet Autor: GoMobil

Časy se mění. Ještě v roce 2012 vyvolala zpráva o tom, že Vodafone už nebude po vyčerpání datového balíčku zpomalovat připojení, ale data úplně zastaví, tak bouřlivou odezvu zákazníků, že operátor během několika hodin změnu odvolal. Postupem času ale k této praxi přešli všichni velcí operátoři (O2, T-MobileVodafone) a přidávají se k nim i ti virtuální.

Od 1. května hlásí změnu také GoMobil, který po vyčerpání datových balíčků nově přestane zpomalovat připojení, ale úplně data zastaví. Zákazník si pak bude muset nová data přikoupit.

„Většina zákazníků buď datové balíčky nevyužívá, nebo si po jejich vyčerpání data raději dokoupí. Chápeme, že snížená rychlost 16 kb/s je opravdu nízká a běžné webové stránky se načtou velmi obtížně,“ argumentuje ředitel operátora Jiří Malecha.

Náplastí má být pro zákazníky dočasná možnost dokoupit si po vyčerpání balíčku jednou za měsíc zdarma 100 MB dat. Tato akce bude platit do konce srpna. „Většina surfujících zákazníků nespotřebuje ve zpomalené rychlosti více než 45 MB. Dárek v podobě 100 MB zdarma je tedy více než dvojnásobný,“ říká operátor.

Dokoupená data bude možné využít 30 dnů od nákupu. Dosud GoMobil jejich platnost omezoval do konce kalendářního měsíce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).