Hlavní navigace

Voyo podle Novy plní očekávání, chystá pro něj další minisérii

12. 10. 2021

Sdílet

Voyo Autor: TV Nova

Televize Nova je spokojená s vývojem počtu předplatitelů internetové videotéky Voyo. V září údajně překonal plán. Na konferenci Czech Internet Forum ukázal šéf digitálních médií Daniel Grunt i rostoucí graf od roku 2018, konkrétní počty platících klientů v něm ale skryl. Průměrně uživatelé Voya sledují něco přes deset hodin pořadů týdně. Oblíbené jsou předpremiéry pořadů a seriálů před jejich uvedením v klasickém vysílání, tvoří 27 procent přehrávaného obsahu. 57 procent uživatelů používá Voyo na chytrých televizorech.

Podle Gruntových slov chce být Voyo jedničkou mezi lokálními službami s prémiovým obsahem na českém a slovenském trhu. Společně s Netflixem a Disney+ by mělo patřit do trojice SVOD služeb, které si typicky předplatí české domácnosti. Odhadnul, že v současné době si různé internetové videoslužby v Česku předplácí asi 700 tisíc lidí.

Z pořadů chystaných exkluzivně pro Voyo byla už dříve představena minisérie Případ Roubal. Dalším odhaleným projektem je minisérie Jitřní záře. Ta je inspirována skutečnými případy rodin, které se rozhodly žít mimo systém a dostaly se do křížku se státní mocí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 10. 2021 10:17

    Martin090

    Voyo se hodně zlepšilo. Obsahově taky, ale hlavně technicky. Trochu by měli vypilovat ten obsah, protože 90% filmů jsou buď již odvysílaný jinde anebo ne příliš atraktivní. Snad se to zlepší.