Hlavní navigace

Vrchlabí se kvůli špatnému signálu DVB-T2 obrátí na ČTÚ

30. 1. 2020

Sdílet

STA - bytový dům - DVB-T2 - anténa Autor: Karel Choc, Internet Info

Město Vrchlabí se obrátí na Český telekomunikační úřad kvůli nekvalitnímu signálu DVB-T2. Radnice reaguje na stížnosti mnoha obyvatel po vypnutí dosavadního DVB-T vysílání České televize z vysílače Černá hora, které nastalo 7. ledna 2020. 

„Z průzkumu, který jsme si udělali, vyplývá, že se jedná o problém ve všech částech města. Nejvíce Multiplex 11 na 26. kanálu, který vysílá programy České televize a Českého rozhlasu, v menší míře i další,“ oznámila radnice na městském webu.

Městský úřad se obrátil se žádostí o řešení problému také na České radiokomunikace. Firma v lokalitě provedla kontrolní měření, ale žádný problém na své straně neodhalila. 

„Problémy s televizním příjmem mohou být na některých místech způsobeny mnohačetnými odrazy signálu od okolního kopcovitého terénu. V těchto případech doporučujeme použít směrovou přijímací anténu, která umožní potlačit odražené signály, které mohou lokálně zhoršit televizní příjem,“ dodal pro web Seznam Zprávy manažer Českých radiokomunikací Marcel Procházka.

Zpravodajský web upozorňuje, že kromě Vrchlabí se objevují stížnosti také ve Špindlerově Mlýně, Nové Pace, Rokytnici nad Jizerou či v Jilemnici.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).