Hlavní navigace

VSHosting loni utržil 120 milionů. Najímá finančního šéfa a chce inovovat

27. 1. 2017

Sdílet

Česká společnost VSHosting za loňský rok vygeneruje tržby mezi 115 až 120 miliony korun. V nedávném rozhovoru pro Lupu to uvedl ředitel společnosti Damir Špoljarič. Růst má nastat i letos. „Každý rok se snažíme růst minimálně o 30 procent. Kdybychom si sáhli na nějakých 140 milionů, bral bych to za úspěch,“ dodává Špoljarič.

„Ale rok od roku se roste hůř a hůř. Služby jsou samozřejmě pořád stejné, pořád jsme primárně středoevropský provider, trh je nějak veliký. Můj cíl je nyní se oprostit od administrativy, plánování a financí, dát to zkušenějším lidem, a chci se více zaměřit na nové služby a na inovace. Po deseti letech je potřeba firmu posunout zase někam dál,“ doplňuje zakladatel VSHostingu s tím, že i proto letos najal prvního finančního ředitele v historii.

VSHosting nyní pracuje na nových produktech, které se točí kolem OpenStacku, infrastruktury jako kódu a podobně.

Firma také provozuje vlastní datové centrum ServerPark. Špoljarič v rozhovoru řekl, že z původně avizovaných 250 milionů jeho vybudování vyjde na asi polovinu. Financování probíhá z vlastních zdrojů a bankovního úvěru (asi 36 ku 65 procentům). Datacentrum je nyní na stálém příkonu přes půl megawattu.

VSHosting také plánuje stavbu druhého datacentra, aktuálně je ve fázi projektové dokumentace. Na něj zvažuje čerpání dotací. Nový datový komplex by měl být o něco větší než ten současný. Další podrobnosti o VSHostingu v samotném rozhovoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 1. 2017 11:00

    pepazdepa (neregistrovaný)

    To je vshosting, o kterym je verejne znamy ze natahne fakt kdekoho, cisla si cuca z prstu a v kazdym rozhovoru rika neco jinyho, pridanou hodnotu oproti jakekoli konkurenci nenabizi zadnou, fakt jedina firma, o ktere se da psat? Clanek o nicem, neoznacene PR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).