Hlavní navigace

Vychází česká hra Chuchel od tvůrců Samorosta, už má nominaci na prestižní cenu

6. 3. 2018

Sdílet

Chuchel

Krátce po vydání Kingdom Come: Deliverance na trh míří další česká hra, o které se mluví ve světě. Zítra 7. března na platformy Windows a macOS vychází Chuchel od studia Amanita Design, které stojí za úspěšnými tituly jako Samorost, Botanicula a Machinarium. Verze pro Android a iOS dorazí ještě letos.

Amanita patří mezi nejúspěšnější tuzemské tvůrce videoher. Prodala jich řádově miliony kusů. Firma funguje jako takové volnější uskupení tvůrců, z nichž řada se věnuje především umělecké a kreativní části. Je obvyklé, že hry od Amanity vzhledem ke své audiovizuální propracovanosti vznikají i několik let.

Chuchel vychází pár dní před vyhlašováním soutěže IGF, která každoročně hodnotí nejlepší nezávislé hry. Hra byla nominována v sekci pro nejlepší vizuál – ostatně podobně, jako dříve i další hry od Amanity. Společně s Chuchelem byla nominována také další česká hra Attentat 1942, konkrétně za nejlepší podání příběhu.

Chuchel sleduje příběh jakéhosi klubka vlasů, které se snaží získat třešeň, ovšem podobně jako veverka v Době ledové, která zase naháněla ořech, to nebude mít vůbec jednoduché.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).