Hlavní navigace

Vyhledávací software z Matfyzu vyhrál mezinárodní soutěž v Bangkoku

23. 2. 2018

Sdílet

Vítězný tým z Matfyzu

Po botovi Alquist z ČVUT na mezinárodní scéně zabodoval další tuzemský univerzitní projekt. Tým z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (Matfyz) vyhrál soutěž Video Browser Showdown v thajském Bangkoku.

Tým z výzkumné skupiny SIRET na katedře softwarového inženýrství Matfyzu vyvinul nástroj, který umí rychle vyhledávat videozáznamy ve velkých kolekcích. Software měl v soutěži na základě textového zadání nebo krátké sekvence najít konkrétní videoscénu mezi 600 hodinami záznamů.

„Způsob zadání se snaží modelovat reálné situace, jako je například hledání pohřešovaného dítěte nebo podezřelé osoby v záznamech pouličních kamer. To jsou zároveň i příklady možného budoucího využití nástroje v praxi,“ popisuje Gregor Kovalčík, který na nástroji dělá společně s vedoucím projektu Jakubem Lokočem.

Software využívá strojové učení. Skupina SIRET vedená Tomášem Skopalem se obecně věnuje vyhledávání v nestrukturovaných datech, kam patří vedle videa i detekce malwaru, databázové indexování podobnosti a podobně.

Prezentaci českého týmu na soutěži v Bangkoku je možné přehrát si na SlideShare.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 2. 2018 17:12

  Gregor (neregistrovaný)

  Ano, nas nastroj umoznuje hladanie pomocou klucovych slov a obsahuje klucove slovo "fridge" :)

 • 25. 2. 2018 23:30

  Ondřej Novák

  Jo, tohle nejspíš hledá jiné objekty...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).