Hlavní navigace

Výletnická aplikace se neosvědčila, Triphood proto kompletně mění plány

27. 7. 2017

Sdílet

Původně nápad z iCollege mění po dvou letech svůj byznysmodel. Když v roce 2015 dali Jan Kaštura a Tomáš Mysliveček dohromady aplikaci, která měla rozšířit nabídku služeb pro plánování výletů s dětmi, byla cesta nalajnovaná jasně – platit se bude za výlety. To se ale zjevně příliš neujalo.

„Původně jsme chtěli prodávat výlety v mobilní aplikaci Triphood. Ukázalo se však, že v Čechách není zvykem platit za mobilní aplikace, proto jsme přešli na model prodávání tzv. klonů naší aplikace,“ popisuje Lucie Zralá z Triphoodu.

Nově tak firma nabízí aplikaci, která má stejné funkcionality jako Triphood, ale obsahuje pouze vybrané výlety zadavatele. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 7. 2017 11:27

  Martin Šoch (neregistrovaný)

  Češi asi jetě nejsou úplně pitomí a umí si naplánovat výlet s mapou a internetem sami.

 • 27. 7. 2017 12:40

  fanda (neregistrovaný)

  Škoda, že takovouto aplikaci nespustí zdarma třeba Seznam nebo nějaká banka, jako sponzor.

  Komunita by si sama mohla vytvářet trasy, hodnotit nejlepší, diskutovat u nich, atd. Úspěch zaručen, jsme národ turistů a hravých lidí.

  Škoda, že se do všeho dere ten obchodní model, který v tomto případě byl nesmyslný. A jenom kvůli tomu se ta samotná apka nerozjela. Ona je totiž jinak dobrá.

  Bude ještě pár let trvat, než velké firma napadne, že dát třeba 3 mio ročně na provoz apky a být jejím vlastníkem/spon­zorem jim u jejich komunity klientů může nasbírat plusové body a loajalitu. Zrovna turismu se věnuje cílová skupina řady velkých firem: aktivní lidé bývají většinou i bonitnější.

 • 27. 7. 2017 13:37

  tom (neregistrovaný)

  pritom stacilo nemit velky voci a nasadit tam adsence poskytovat to zcela zdarma

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).