Hlavní navigace

Vypínání DVB-T se odkládá, do konce března neproběhne v žádné lokalitě

Sdílet

Filip Rožánek 16. 3. 2020

Do konce března nedojde k žádnému dalšímu vypínání DVB-T vysílání. Dohodly se na tom České radiokomunikace (s dalšími dotčenými institucemi a televizními stanicemi.  

Změna se týká všech termínů vypínání DVB-T a přelaďování přechodové sítě DVB-T2 na finální kmitočty, včetně těch dnešních

Stejně tak nebude vypnuto vysílání programů České televize na DVB-T vysílačích České Budějovice-Kleť a Vimperk-Mařský vrch, plánované na 19. března, ani na vysílačích na jižní Moravě (Brno-Kojál, Hády, Barvičova a Mikulov-Děvín), které měly zahájit přechod na DVB-T2 na Moravě 31. března.

Vypnuto nebude ani vysílání multiplexu 2 v pondělí 23. března v Ústí nad Labem, vysílač Buková hora, ani v Chomutově na Jedláku.

„Chceme lidem, kteří mají mnoho starostí se současnou složitou situací, ušetřit alespoň nutnost přelaďování televizních přijímačů. Televizní vysílání je nyní primárním kanálem přenosu informací v reálném čase, pozemní vysílání má na rozdíl od všech ostatních platforem povinnost zajistit přenos vysílání co největšímu počtu lidí a nebudeme tuto situaci komplikovat nutností přeladění. Lidé musí myslet především na ochranu svého zdraví,“ prohlásil Vít Vážan, generální ředitel Českých radiokomunikací.

O nových datech firma jedná s ČTÚ a Ministerstvem průmyslu a obchodu, je to i otázka mezinárodní koordinace kmitočtů. „Jakmile budeme mít harmonogram doladěný, budeme o něm neprodleně informovat,“ dodal Vážan.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.