Hlavní navigace

Vyšel český dokument New Game sledující osudy čtyř nezávislých herních studií

31. 8. 2017

Sdílet

Na digitální distribuční platformě Steam zaměřené na prodej videoher je od včerejška k dispozici nový český dokument nazvaný New Game. Jeho tvůrce Aleš Brunclík dokázal v minulosti na Startovači vybrat od lidí přes 78 tisíc korun. Na Steamu je dílo k mání za standardní cenu 7,99 eur.

New Game sleduje příběhy čtyř českých nezávislých herních studií. Vystupují v něm tvůrci Space Engineers z Keen Software House (náš rozhovorMarkem Rosou), autoři Dexe a chystaného Ghost Theory z Dreadlocks (náš rozhovor), tvůrci Samorostu a dalších oblíbených her z Amanita Design a také studio Hammerware.

Dokument prozatím na ČSFD hodnocení 71 procent. To, zda se hodinu dlouhý film dostane také na jiné distribuční platformy, prozatím tvůrce neoznámil.

Dreadlocks v dokumentu popisují zejména tvorbu svého AAA titulu Ghost Theory, se kterým chtějí proniknout i do virtuální reality. Hammerware zase ukazují, jak převádí papírové modely do počítačové 3D grafiky. Marek Rosa vedle vesmírných inženýrů popisuje i své vize kolem GoodAI a Amanita pak ukazuje Samorosta 3.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).