Hlavní navigace

Vyšel český dokument New Game sledující osudy čtyř nezávislých herních studií

Sdílet

Jan Sedlák 31. 8. 2017

Na digitální distribuční platformě Steam zaměřené na prodej videoher je od včerejška k dispozici nový český dokument nazvaný New Game. Jeho tvůrce Aleš Brunclík dokázal v minulosti na Startovači vybrat od lidí přes 78 tisíc korun. Na Steamu je dílo k mání za standardní cenu 7,99 eur.

New Game sleduje příběhy čtyř českých nezávislých herních studií. Vystupují v něm tvůrci Space Engineers z Keen Software House (náš rozhovorMarkem Rosou), autoři Dexe a chystaného Ghost Theory z Dreadlocks (náš rozhovor), tvůrci Samorostu a dalších oblíbených her z Amanita Design a také studio Hammerware.

Dokument prozatím na ČSFD hodnocení 71 procent. To, zda se hodinu dlouhý film dostane také na jiné distribuční platformy, prozatím tvůrce neoznámil.

Dreadlocks v dokumentu popisují zejména tvorbu svého AAA titulu Ghost Theory, se kterým chtějí proniknout i do virtuální reality. Hammerware zase ukazují, jak převádí papírové modely do počítačové 3D grafiky. Marek Rosa vedle vesmírných inženýrů popisuje i své vize kolem GoodAI a Amanita pak ukazuje Samorosta 3.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.