Hlavní navigace

Vysílací rada musí svým bývalým členům vyplatit miliony korun

14. 4. 2021

Sdílet

Šest bývalých členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání definitivně vyhrálo soudní spor o náhradu ušlé mzdy kvůli neplatnému odvolání z funkce v roce 2003. Uzavírá se tím jeden z nejdelších soudních případů v mediální oblasti. Jeho počátek sahá do éry někdejšího předsedy vlády Vladimíra Špidly (ČSSD), který odvolal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání v souvislosti s prohranou arbitráží se společností CME. Šest radních se rozhodlo soudit a justice rozhodla, že byli z funkce odvoláni nezákonně.

Poté se bývalí radní Zdeněk Duspiva, Pavel Foltán, Petr Žantovský, Josef Musil, Jiří Novotný a Petr Štěpánek domáhali toho, aby jim Rada pro rozhlasové a televizní vysílání doplatila mzdu od jejich odvolání až do vypršení jejich původního šestiletého funkčního období. Komplikovaný spor dnes dopoledne ukončil Městský soud v Praze. Soudce zamítl loňské odvolání vysílací rady proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 1. Plné znění rozsudku zatím není dostupné.

Celková částka, kterou bude muset vysílací rada uhradit, je přes 14 milionů korun na náhradě ušlé mzdy. K této sumě se ještě připočítají úroky z prodlení a rovněž zhruba 2,4 milionu, které bývalí radní vynaložili na soudní řízení. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).