Hlavní navigace

Vysílací rada potrestala teleshopping s doplňky stravy a šperky

19. 12. 2019

Sdílet

Klenot TV Autor: Klenot TV

Maďarská firma Emporia Style, která na televizi Barrandov vysílá teleshoppingový blok pod názvem Klenot TV, dostala od vysílací rady pokuty v celkové výši 350 tisíc korun. 

Nejprve padla sankce 150 tisíc korun za červencový blok, v němž byla potravina prezentována v podstatě jako lék na osteoporózu.

„Teleshopping obsahoval vyjádření o produktu MultiLady, který je doplňkem stravy, že pomáhá nejen jako prevence a zdroj potřebných vitamínů a minerálů, ale i při řešení již existujících zdravotních problémů. Současně je mimo jiné uvedeno explicitní vyobrazení extrémně postižené kosti, které u diváka může vyvolat pocit ohrožení zdraví a současně obavy o stávající zdravotní stav. Jako celek toto sdělení připisuje doplňku stravy MultiLady schopnost léčit v tomto případě osteoporózu, a zároveň vyvolává líčením rizik tlak na potenciální spotřebitele, aby se rozhodli pro jeho koupi, to vše je doplněno o erudované vyjádření účinků přípravků, podobu možného onemocnění, při absenci vitamínů spolu s názorným vyobrazením postižené kosti,“ popisuje rada problematický spot.

Druhá pokuta ve výši 200 tisíc korun padla podle zákona o ochraně spotřebitele za teleshoppingy ve dnech 4. března, 7. března a 8. března 2019. Podle rady jsou klamavou obchodní praktikou, neboť obsahují věcně nesprávnou a tedy nepravdivou informaci, že všechny nabízené šperky z kolekce Glenn Lehrer jsou vyráběné přímo osobně a ručně světoznámým šperkařem Glennem Lehrerem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).