Hlavní navigace

Vývojové centrum Wargamingu v Česku dosáhlo na obrat 267 milionů

29. 5. 2020

Sdílet

Viktor Kislyi, Wargaming Autor: Wargaming

Česká pobočka původem běloruského herního studia Wargaming ve fiskálním roce 2019 dosáhla na obrat 267,1 milionu korun se ziskem 9,6 milionu. Ukazuje to nově zveřejněná účetní závěrka. Rok předtím byl obrat na 69 milionech, jednotlivá období se ale nedají porovnávat z důvodu ladění fiskálního období s celou skupinou. Wargaming Prague je stoprocentně vlastněný kyperskou matkou Wargaming Group Limited.

Wargaming, který stojí za tituly jako World of Tanks, rozjel tuzemský vývoj v roce 2017. Investoval kolem sto milionů korun s tím, že chce z Česka postupně vybudovat jedno ze svých hlavních center. Původně se mluvilo o zaměstnání až tří stovek lidí. Průměrný počet zaměstnanců v roce 2019 dosáhl na 117. Česká sekce ve firmě řeší business intelligence, QA a také vývoj World of Tanks a dalších titulů.

Wargaming rovněž reaguje na situaci kolem koronaviru. „V rozmezí od rozvahového dne do data sestavení výroční zprávy účetní jednotka pečlivě sleduje vývoj ohledně COVID-19 a zavádí úpravu interních procesů vedoucí k zajištění kontinuity provozních činností. V současné době nepozorujeme žádný významný dopad na účetní jednotku. Účetní jednotka očekává zpomalení globální ekonomiky,“ píše se v závěrce.

Jak vypadají kanceláře Wargamingu v Praze:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).