Hlavní navigace

Wargaming v Praze zaměstná 300 lidí, rozjíždí také vývoj v Brně

29. 9. 2017

Sdílet

Původem běloruská herní společnost Wargaming oficiálně otevřela vývojové centrum v Praze (naše předchozí texty). Z něj podle slov zástupců hodlá nejpozději do dvou let udělat klíčovou součást celého podniku. Od příštího týdne se rozjede také menší tým v Brně.

Tomu odpovídají i ambice kolem náboru zaměstnanců. V pražském Wargamingu v současné době pracuje kolem padesáti lidí a brzy jich má být až 150. Do roku 2019 by se řady měl rozšířit až na tři stovky. Wargaming v Česku v krátké době hodlá investovat miliony dolarů a na vstupu spolupracuje s agenturou CzechInvest.

Prahu jako nové vývojové centrum doporučil zakladateli a šéfovi společnosti Viktoru Kislyimu Čech Miloš Jeřábek, který aktuálně vede vývoj hlavního hitu World of Tanks. Pražská kancelář bude zaplněna zejména lidmi z Česka, připojí se ale i zaměstnanci z mezinárodních týmů.

Centrum v rámci Evropy

„Měli jsme hromadu možností. Pro další expanzi potřebujeme dobré inženýry a technické talenty. Praha je nejlepším místem v Evropě a Česko je obecně místem se silným herním sektorem, díky titulům jako Operace Flashpoint, Mafia, DayZ, ArmA a podobně,“ vysvětluje Kislyi.

„Já osobně Prahu vidím jako multifunkční centrum v rámci Evropy,“ doplňuje. „Tohle je moje první návštěva Česka, ale už ze sovětských dob vím, že Češi jsou chytří, vtipní a schopní.“

„Praha a Brno jsou historicky herně silné oblasti. Nyní se také výrazně začíná zvedat vývoj mobilních titulů. V Česku jsou výborné technické školy produkující kvalitní techniky,“ navazuje Jeřábek s tím, že Praha bude centrem pro distribuovaný vývoj.

Wargaming v Praze sídlí v ulici Sokolovská v Karlíně hned u metra Florenc. Aktuálně má k dispozici plochu 1250 metrů čtverečních. Firma má řadu poboček po celém světě, vývoj má třeba v domovském Minsku, Petrohradu, Seattlu, Chicagu a tak dále. Centrála je na Kypru. V Česku je společnost vedena jako Wargaming Prague.

Aktivní čeští hráči

Hlavní činností pražské pobočky budou business intelligence (BI, práce s daty a optimalizace tak, aby hry byly lepší a také lépe vydělávaly) a quality assurance (QA, testování a podobně). Také se zde ale bude pracovat na vývoji World of Tanks a nových, prozatím neoznámených titulů. Wargaming mimochodem chystá předělávku strategie Master of Orion. V Praze se rovněž formuje tým kolem autorského práva a nákupu.

„Z Prahy se stane jedno z center of excellence zaměřené na tyto disciplíny. Podobně jako se třeba Minsk soustředí na fyziku ve hře,“ popisuje šéf globálního vývoje Wargamingu Matias Myllyrinne.

Wargaming se chce v Česku rovněž zapojit do práce s komunitou. Spolupracuje například s Pavlem Barákem, který stojí za organizací České hry (náš článek) a vývojářskou konferencí Game Developer Session.

Česko je také podle Kislyho sice malou zemí, ale rekrutuje se z ní značné množství hráčů World of Tanks – jsme mezi pěti největšími komunitami v poměru k velikosti země.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).