Hlavní navigace

Miliardoví tvůrci World of Tanks v Praze rozjedou vývoj. Wargaming začíná hledat lidi

Autor: Wargaming
Jan Sedlák

Online tituly od Wargamingu hraje přes 150 milionů hráčů. V Praze budou inženýři přes BI či datové sklady.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Rozjetá herní společnost Wargaming stojící za celosvětově populárními online tituly jako World of Tanks či World of Planes podle informací Lupy chystá otevření pobočky v České republice. Nepůjde o obchodní zastoupení, ale o jednu z vývojových a inženýrských centrál.

Wargaming už začal s hledáním prvních zaměstnanců. Do Prahy shání generálního manažera, který by měl celou kancelář postavit, najmout lidi na klíčové pozice jako HR manažer, IT manažer a podobně a navázat vztahy s lokálními dodavateli a komunitou.

Společnost by se podle informací Lupy v českém hlavním městě měla zaměřit především na testování vyvíjených titulů a s tím souvisejících technologií. Má se zde řešit také kvalita produktů (quality assurance) s tím, že půjde i o back-end systémy. Hry od Wargaming jsou zaměřené na online hraní více hráčů a vyžadují masivní cloudové pozadí včetně loginů, statistik, turnajů, downloadů, prémiových služeb a podobně.

Miliardový byznys

S tím souvisí i další činnost pražské centrály, a sice business intelligence. Testovat se mají BI systémy, datové sklady a pracovat se bude s technologiemi typu Oracle, Hive, Tableau, Grafana, MapReduce, SQL, Scala, Spark, NoSQL, HBase a podobně. Wargaming chce v Praze zaměstnat inženýry a architekty na data warehouse, big data, ale i UX designéry pro BI oblast.

Zakladatel a šéf Wargamingu Viktor Kislyi
Autor: Wargaming

Zakladatel a šéf Wargamingu Viktor Kislyi

Společnost má aktuálně v Česku otevřených prozatím 16 volných pozic. Celkově po celém světě zaměstnává přes čtyři tisíce lidí v 16 pobočkách. Hlavní sídlo je nyní vedeno na Kypru, firma je nicméně původně z běloruského Minsku. Pobočky má v Austinu, Chicagu, Seattlu, Rusku, Asii a na dalších místech.

Wargaming v roce 2015 vygeneroval tržby ve výši 590 milionů dolarů a je pravděpodobné, že za rok 2016 čísla slušně navýší. Majoritní 64procentní podíl ve společnosti drží zakladatel Viktor Kislyi, přes 25 procent pak drží jeho otec. Wargaming má podle odhadů hodnotu přes 1,5 miliardy dolarů a Kislyi je tak považován za dolarového miliardáře. Firmu zakládal v roce 1998.

PR Summit tip Nulickova

Tituly od Wargamingu patří mezi jedny z nejhranějších online titulů na světě. Celkově je hraje přes 150 milionů hráčů. Firma vyvíjí hry World of Tanks, World of Planes a World of Warships. Všechny zpracovávají bitvy daných strojů (tanky, letadla, bojové lodě) ve více hráčích. Důraz je kladen na relativně realistický přístup, a především licencované stroje.

Díky tomu je Wargaming fenoménem v takzvaném free-to-play modelu. Hry jsou v základním balení k dispozici zdarma, hráči si ale dokupují další modely tanků, letadel a lodí. Společnost rovněž investuje do takzvaného e-sportu a ze svých her mimo jiné skrze Wargaming.net League dělá záležitost pro profesionální hráče. Podobně to dělá třeba další free-to-play fenomén League of Legends.