Hlavní navigace

Wargaming oficiálně otevírá vývoj v Praze. Vývoj World of Tanks vede Čech

Sdílet

Jan Sedlák 21. 9. 2017

Běloruská herní společnost Wargaming příští týden oficiálně otevře už nějakou dobu připravované vývojářské centrum v Praze, o němž jsme na Lupě informovali letos v březnu. Na slavnostní otevření do Česka dorazí také zakladatel a majoritní vlastník společnosti Viktor Kislyi. Tržní hodnota Wargamingu se odhaduje na 1,5 miliardy dolarů, což z běloruského šéfa dělá dolarového miliardáře.

Tvůrci celosvětově populárních her jako World of Tanks, které hraje přes 150 milionů hráčů, původně v Praze chtěli stavět zejména tým pro quality assurance (testování) a business intelligence (analyzování toho, jak se hrám vede, jak je hráči hrají a podobně), nakonec ale vývoj bude o něco širší.

Wargaming do svého pražského sídla v Karlíně hned u metra Florenc najal první lidi, přičemž dalších osm pozic má stále otevřených. Vedle lidí na QA a BI hledá i personálního manažera a vývojáře v C++. Ti budou pracovat na Wargaming Distribution System (WDS), tedy komponentě digitální distribuční platformy. Tituly běloruské firmy se hrají online a mají za sebou masivní cloudovou infrastrukturu. Více také v našem dřívějším textu.

Česko má v rámci Wargamingu silnou stopu i za hranicemi. Miloš Jeřábek vede kompletní vývoj World of Tanks. Předtím například působil na pozici produkčního ředitele ve finském studiu Remedy Entertainment, které stojí za tituly Max Payne a Quantum Break. Více brzy v našem rozhovoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.