Hlavní navigace

Webnode investuje pět milionů do brněnských mobilních vývojářů Touch Art

9. 11. 2017

Sdílet

Brněnská společnost Webnode pokračuje ve svých investorských ambicích a investuje do rovněž brněnské firmy Touch Art. Webnode za 5,1 milionu korun získal podíl 30 procent.

Touch Art v týmu 11 lidí (a dalších externích spolupracovníků) vyvíjí zejména mobilní aplikace pro iPhone, iPad a Android, soustředí se ale také na chytré hodinky Apple Watch a Apple TV. Stojí například za aplikací pro Sledovani.tv.

Základy firmy stojí na hře Airport One pro iOS, které se po celém světě prodalo 64 tisíc kopií. Na tomto základě vznikla stejnojmenná společnost, která zaštiťuje aktivity Touch Art.

Touch Art aktuálně chystají vypustit vlastní aplikaci Eventee pro pořadatele konferencí a dalších podobných akcí. Ta má ideálně do dvou let vytvořit 50 procent příjmů.

Mladá firma se rovněž má podílet na urychlení vývoje mobilních aplikací pro Webnode. Ten v loňském roce společně s Ondřejem Frycem a jeho Spread Capital investoval 10 milionů do brněnských Smartsupp.

Smartsupp dělá live chat s videonahrávkami a mezi zákazníky má třeba Českou pojišťovnu nebo Seznam. Smartsupp také rozjeli projekt Smartlook, který umí natočit, co dělají návštěvníci webu. To je aktuálně slušně rostoucí technologie.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).