Hlavní navigace

WEDO postaví na D1 logistický superhub za půl miliardy s automatickým tříděním balíků

20. 4. 2021

Sdílet

WEDO Autor: WE|DO

Dopravce balíků WEDO, který se zaměřuje na doručování zásilek z e-shopů, postaví na 34. exitu dálnice D1 u obce Ostředek logistické centrum s automatickou třídící linkou. Firma do technologií „superhubu“ o ploše 9 tisíc metrů čtverečních investuje půl miliardy korun. Centrum bude součástí Sázava Logistic Park, který buduje developer UDI.

Superhub bude sloužit k třídění zásilek při přepravě mezi jednotlivými depy. Třídící linka bude v automatickém režimu třídit zejména malé balíky, větší zásilky budou tříděny v poloautomatickém nebo manuálním režimu. Kapacita linky bude 10 tisíc balíků za hodinu.

Balíky budou tříděny pomocí čárových kódů. „Nicméně, informace o směru třídění není obsažená v čárovém kódu, ale na základě údajů v informačním systému. Balík tedy nebude tříděn na základě informace na samotném balíku, ale pomocí dat v systému,“ vysvětluje generální ředitel WEDO David Mareš. Do budoucna firma v novém centru počítá se sledováním kontejnerů se zásilkami pomocí RFID čipů.

Samotná hala bude mít plochu 9 tisíc metrů čtverečních a venkovní areál centra dalších 12 tisíc metrů čtverečních. Půlmiliardová investice půjde převážně do vnitřního vybavení logistického centra, samotnou halu si bude WEDO pronajímat. Firma si od investice slibuje vyšší rychlost, efektivitu a kapacitu přepravy, která se díky superhubu zdvojnásobí.

Přepravu usnadní i poloha skladu. "34. km D1 je pro balíkovou přepravní síť strategické místo a umožní společnosti WEDO přepravu podstatně zefektivnit,“ uvádí Mareš. Developer UDI, který buduje celý logistický areál, do stavby investuje jednu miliardu korun a kromě superhubu WEDO budou v areálu i další logistické objekty. 

WEDO momentálně přepravuje balíky za pomoci 300 kurýrů. Provozuje také přes 1000 výdejních míst WEDO Uloženka a 100 samovýdejních WEDO Boxů. V rámci České republiky má firma k dispozici 16 dep pro překládku nákladu. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).