Hlavní navigace

WIA místo Dial Telecomu. Casablanca prohloubila ztrátu a opět prodává telco sekci

1. 7. 2019

Sdílet

Casablanca

Pražská společnost Casablanca INT v květnu loňského roku oznámila, že prodává telekomunikační divizi do rukou podniku Dial Telecom. Nyní je vše jinak a tuto telco sekci získává operátor WIA, který na trhu funguje od roku 2002 a který už odkoupil firmy jako Nextra, AVI, Ipex a Temify.

„Prodej naší telekomunikační divize byl veřejně avizován již v létě minulého roku, a to jednomu z našich dlouholetých obchodních partnerů. K realizaci této akvizice však nakonec z technických důvodů nedošlo,“ uvádí pouze k nedokončené akci s Dial Telecomem spoluzakladatel Casablancy Milan Švácha.

WIA jako kupující získává datové okruhy, hlasové služby a připojení k internetu. Přebírá především infrastrukturu a část firemních zákazníků. Petr Šimpach, který doposud vedl obchod Casablancy, se nově stává obchodním ředitelem WIA.

Casablanca už dříve uváděla, že se díky prodeji telco divize chce více soustředit na rozvoj byznysu kolem datového centra a cloudu, k čemuž má využít i získaný kapitál. WIA se po akvizici stává i partnerem cloudu BigBlueOne, který Casablanca provozuje, a cloud začlení do své nabídky.

Casablanca v roce 2018 opět zaznamenala pokles ve finančních výsledcích, kdy výnosy klesy na 110,1 milionu korun. Rok předtím činily 121 milionů, v roce 2016 pak 147,9 milionu. Ztráta se prohloubila na 17 milionů. WIA v roce 2017 vykázala čistý obrat ve výši 96,7 milionu korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 7. 2019 1:15

    bez přezdívky

    připadá mi, že redaktoři Lupa.cz mají opravdu velmí vážné mezery, co se týče finančního vzdělání.. můžete mi laskave - REDAKCE - vysvětlit termín "čistý obrat" ? - já znám pouze čistý zisk (zisk po zdanění). .. příp. celkový zisk před zdaněním (EBITDA).. také dokáži pracovat s termínem "obrat" (= hrubé tržby).. ale "čistý obrat".. to fakt NEBERU... tak prosím buďte tak laskavi a vysvětlete svůj nový terminus technicus..

    WIA v roce 2017 vykázala čistý obrat ve výši 96,7 milionu korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).