Hlavní navigace

Xerox se kvůli pandemii vzdává snahy o převzetí HP

1. 4. 2020

Sdílet

Tiskárna Autor: Depositphotos

Ikonický americký výrobce kopírek a tiskáren se vzdává své ambice na akvizici výrazně větší konkurence v podobě HP Inc. za předpokládaných 35 miliard dolarů (875 miliard korun). Namísto toho se bude soustředit na minimalizaci dopadů současné ekonomické situace na svůj byznys.

Už začátkem března přitom firma kvůli koronaviru jednou odložila schůzku s akcionáři HP.

„Současná celosvětová zdravotní krize a výsledné makroekonomické a tržní turbulence způsobené COVID-19 vytvořily prostředí, které není vhodné k tomu, aby společnost Xerox pokračovala ve snahách o akvizici společnosti HP Inc. I když je tento krok zklamáním, upřednostňujeme zdraví, bezpečnost a pohodu našich zaměstnanců, zákazníků, partnerů a dalších akcionářů a zaměříme naše úsilí raději na širší odpověď na současnou pandemii,“ říká Xerox ve svém prohlášení.

Obě společnosti se ještě před vypuknutím pandemie a s tím souvisejícím zpomalováním ekonomiky potýkaly s problémy v podobě rychle se transformujícího byznysu a klesající poptávce po tištěných dokumentech. HP Inc., výrobce počítačů a tiskáren pro koncový i firemní segment, představuje tu méně úspěšnou část v roce 2015 rozděleného IT giganta HP.

Firma se dlouhodobě potýká s řadou problémů, jen loni na podzim společnost oznámila plán na zrušení 9 000 pracovních míst (16 % aktuálního počtu zaměstnanců) z důvodu další nutné restrukturalizace. Cena akcií HP zažívala od října 2018 prakticky nepřetržitou jízdu z kopce, ta dosáhla dočasného dna trochu symbolicky opět v říjnu loňského roku na ceně 16 dolarů za akcii, při rekordním propadu letos v březnu se dostala až pod 13 dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.