Hlavní navigace

Y Soft získal 100 procent v be3D, Miklas končí jako výkonný ředitel

12. 1. 2017

Sdílet

Zakladatel a dosavadní ředitel českého výrobce 3D tiskáren be3D David Miklas ve funkci končí. Společně s tím firmu ovládla brněnská společnost Y Soft, nově v be3D drží stoprocentní podíl.

Y Soft, který se primárně soustředí na vývoj technologií a služeb pro tradiční tisk, do be3D vstoupil koncem roku 2014. Za 45 milionů korun tehdy získal 51% podíl. Miklas se vedle šéfování trojrozměrného tisku také stal součástí představenstva a oba podniky se více propojily. V kuloárech se mluvilo i nabídkách k prodeji, to Y Soft nekomentuje.

Výkonný ředitel Y Softu Václav Muchna nyní přebírá strategické vedení be3D. Týmy, které měly na starost výrobu a vývoj zůstávají beze změny. „Be3D je nyní plně integrováno do struktury Y Soft, v praxi funguje jako jedna z produktových divizí,“ vzkazují pro Lupu zástupci společnosti.

Be3D zároveň dělá změny v portfoliu. Společnost přestává vyrábět profesionální modely 3D tiskáren nazvané DeeGreen a DeeRed. „O tomto rozhodnutí jsme informovali obchodní partnery. Plán ukončení životního cyklu zahrnuje pětiletou garanci na výměnu náhradních dílů a podporu stávajících zákazníků u našich obchodních partnerů. Tito zákazníci se ale mohou rozhodnout, zda si zařízení za těchto podmínek ponechají, nebo se s Y Softem domluví na zpětném odkupu,“ říká firma.

V Kralupech nad Vltavou, kde be3D vybudovala vlastní výrobu, se tak nyní budou vyrábět pouze modely tiskáren eDee určené pro vzdělávání. Y Soft nyní považuje „řešení eDee za jednu z hlavních priorit“. Výrobní kapacita má být údajně vytížena. Tiskárna eDee má funkce přizpůsobeny tak, aby co nejlépe zapadly do školních institucí, například jde o možnosti přihlašování a podobně. Více o ukázkovém nasazené na průmyslovce na Proseku v našem článku.

TIP: Jak to v 3D učebně vypadá? Podívejte se:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).