Hlavní navigace

Youtuber Stanislav Hruška spustil internetovou televizi Talk TV

Sdílet

Filip Rožánek 2. 9. 2021
Talk TV Autor: Talk TV

Od září začala fungovat nová česká platforma Talk TV. Projekt youtubera Stanislava Hrušky nabízí za měsíční předplatné přístup k tvorbě několika autorů bez reklam a komerčních spoluprací. Za paušál ve výši 159 korun mohou diváci sledovat pořady o vědě, cestování nebo videohrách. Kromě zakladatele se do projektu zapojili novinář Leoš Kyša, herní publicista Jaromír Möwald s fanynkou japonské popkultury Naomi Adachi, nebo cestovatel Vladimír Váchal.

Na Talk TV bude k vidění rovněž StandaShow, populární podcast Stanislava Hrušky, do kterého si pravidelně zve politiky nebo zajímavé osobnosti veřejného života. Na platformě Patreon si ho předplácí víc než 4000 lidí, ti budou mít přístup i k obsahu Talk TV.

StandaShow vychází dvakrát týdně, pořad Za hranicí jednou týdně a Jadrná věda a Jarda vs. Naomi jednou za 14 dnů. „Zaměřují se primárně na mluvené slovo a probírání témat do hloubky. Jedeme bez střihů, autenticky, nemáme přesnou stopáž. Obsah je je u nás na prvním místě. Protože chytrých pořadů k poslouchání, které nepodceňují diváka, je na českém internetu pořád jako šafránu,“ tvrdí Hruška.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 9. 2021 14:03

  brk

  Říct si o cca 80% toho, co stojí např. Netflix v základu, mi přijde docela odvážené, ale tak snad to mají spočítané. Já mám svůj určitý pomyslný výdajový strop za podobné předplatné obsahu a služeb a když chci něco nového, tak musím něco jiného ukončit, což kvůli tomuhle určitě dělat nebudu.

 • 2. 9. 2021 23:16

  bez přezdívky

  Když se podívám na to, kolik lidí je ochotno platit jen za jeho vlastní obsah, tak to má asi spočítané dobře. Riziko je v tom, že ostatní tvůrci nemají kolem sebe tu komunitu, kterou si Standa Hruška budoval dlouho s tím, jak rostl. I když to nejsou amatéři, tak tu komunitu takovou asi nemají. Mimochodem i teď bude "vlajková loď" (StandaShow) zdarma na YouTube. A vůbec to nevadí. Tak to bylo vždycky. Lidé mu platili, i když nedostali nic navíc, aby ho podpořili. Delší dobu už obsah navíc dostávají (ti co platí). Ale YouTube Hruškovi umožňuje mít velký zásah (oslovit víc lidí, z nichž si pak nějaká menšina připlatí) a hosté jsou také víc motivováni přijít, když je uvidí víc lidí. A třeba pro politiky je to důležité. Zároveň tam vždycky byla zpětná vazba od diváků prakticky okamžitá, což pomáhalo vytvářet tu komunitu. Ta je v tom asi ta klíčová. Alespoň tak to vidím já.