Hlavní navigace

Za facebookové hrozby Radku Bangovi padly tresty: veřejné práce a stokorunové pokuty

4. 12. 2017

Sdílet

Policie prošetřila celkem asi sedm tisíc příspěvků, které před rokem lidé napsali na facebookovou stránku zpěváka Radka Bangy. Ten loni při předávání cen Český slavík protestoval proti tomu, že jednu z cen získala skupina Ortel, a za projevy xenofobie a rasismu ji kritizoval i později na Facebooku.

V komentářích pod jeho příspěvkem mu ale někteří lidé začali rasisticky nadávat a vyhrožovat smrtí. Jejich příspěvky pak začala vyšetřovat policie, která dosud našla sedmnáct autorů. Devět z nich se podle vyšetřovatelů dopustilo trestného činu a dalších osm příspěvků policie kvalifikovala jako přestupek, informuje Česká televize (ČT).

U soudu padl zatím jediný trest. V srpnu dostal dvacetiletý mladík z Kladna za nenávistný příspěvek 100 hodin veřejně prospěšných prací. Další případ momentálně řeší soud v Prostějově a jednání by mělo proběhnout v lednu příštího roku.

Osm lidí se podle policie napsáním nenávistného příspěvku dopustilo přestupku. Někteří z nich podle České televize dostali od přestupkových komisí městských úřadů pokuty, které se pohybovaly v rozmezí od 100 do 500 Kč, píše ČT.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).