Hlavní navigace

Za nekvalitní příjem DVB-T2 v lednu mohly hlavně závady na zařízení u diváků

19. 2. 2020

Sdílet

STA - bytový dům - DVB-T2 - anténa Autor: Karel Choc, Internet Info

Český telekomunikační úřad v lednu prověřil 77 případů rušení televizního příjmu (ve 48 případech šlo o rušení příjmu DVB-T2). Dostal také pět stížností na rušení rozhlasového a satelitního příjmu, další dvě byly na rušení IPTV.

Jako zdroj rušení příjmu DVB-T a DVB-T2 byla v jednom případě zjištěna základnová stanice LTE. „Ze 48 šetřených stížností na špatný příjem DVB-T2 byla v 36 případech na vině závada na zařízení diváka, ve čtyřech případech rušení ustalo nebo mělo sporadický výskyt a ve třech případech se jednalo o rušení TV vysílačem pracujícím ze zahraničí,“ informoval úřad ve své monitorovací zprávě.

Potvrzeno bylo také osm případů, kdy naopak aktivní anténa pro televizní příjem rušila mobilní signál.

V případě provozovatelů televizních služeb přes internet je charakter podnětů pro ČTÚ odlišný. „Významně narůstá podíl stížností na kvalitu služby a neposkytnutí služby v souladu se smlouvou. Týkají se nedostatečného výkonu, výpadků nebo nedostupnosti služby připojení k internetu, zejména pak služby mobilní TV,“ všímá si úřad v monitorovací zprávě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).