Hlavní navigace

Za nenávistné komentáře pod fotkou teplických žáků hrozí ženě až tři roky vězení

31. 8. 2018

Sdílet

Státní zastupitelství podalo obžalobu na šestadvacetiletou ženu, která pod fotku prvňáčků teplické základní školy psala nenávistné komentáře, informovala Česká televize (ČT).

Snímek dětí ze třídy, kam chodí převážně romské, vietnamské a arabské děti, loni zveřejnil teplický Deník a dal ji také na svůj web. Fotografii pak začali sdílet lidé na sociálních sítích a řada z nich pod ni přidávala rasistické či nenávistné komentáře. Kromě dětí se slovních útoků a výhrůžek dočkali také rodiče dětí, škola či její učitelé.

Případ začala vyšetřovat policie, která identifikovala některé autory komentářů. Na šestadvacetiletou ženu z Tachova pak 29. srpna státní zastupitelství podalo obžalobu kvůli podezření z trestného činu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Za to jí hrozí až tři roky vězení.

Stíhání dalšího komentujícího státní zástupce v květnu podmíněně zastavil a třetího podezřelého se policii zatím nepodařilo vyslechnout, protože se nezdržuje na území České republiky, připomíná ČT.

Na podporu školy a jejích žáků vznikla z iniciativy Patricka Zandla (bývalého šéfredaktora Lupa.cz – pozn. redakce) také veřejná sbírka, v jejímž rámci 774 dárců věnovalo škole celkem 225 tisíc korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).