Hlavní navigace

Za rasistické facebookové výhrůžky Radku Bangovi dal soud podmínku

Sdílet

David Slížek 9. 1. 2018

Podmíněný trest 18 měsíců se zkušební dobou na 30 měsíců. To je podle zprávy ČTK verdikt, se kterým od soudu v Prostějově odešel dvaatřicetiletý Aleš Rozsíval. Podle rozsudku v prosinci 2016 na facebookové stránce zpěváka Radka Bangy publikoval xenofobní a rasově motivované komentáře plné výhrůžek a vulgarit.

Soud jej uznal vinným ze čtyř trestných činů: z hanobení národa, rasy, etnické či jiné skupiny osob, násilí proti skupině obyvatel či jednotlivci, podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.

Muž zpěvákovi, který předtím při předávání Zlatého slavíka pískotem a odchodem reagoval na ocenění skupiny Ortel, na Facebooku vyhrožoval smrtí, plynovou sprchou nebo uranovými doly.

Jak jsme psali už dříve, jde o druhý soudní rozsudek, který v případu padl. Jiný autor podobných komentářů v srpnu dostal 100 hodin veřejně prospěšných prací. Dalších několik lidí se podle policie svými komentáři na Bangově stránce dopustili přestupku a podle České televize dostali pokuty od 100 do 500 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.