Hlavní navigace

Za rasistické facebookové výhrůžky Radku Bangovi dal soud podmínku

9. 1. 2018

Sdílet

Sociální sítě - vyhrožování - perex Autor: Jiří Kwolek, GoodMentions

Podmíněný trest 18 měsíců se zkušební dobou na 30 měsíců. To je podle zprávy ČTK verdikt, se kterým od soudu v Prostějově odešel dvaatřicetiletý Aleš Rozsíval. Podle rozsudku v prosinci 2016 na facebookové stránce zpěváka Radka Bangy publikoval xenofobní a rasově motivované komentáře plné výhrůžek a vulgarit.

Soud jej uznal vinným ze čtyř trestných činů: z hanobení národa, rasy, etnické či jiné skupiny osob, násilí proti skupině obyvatel či jednotlivci, podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.

Muž zpěvákovi, který předtím při předávání Zlatého slavíka pískotem a odchodem reagoval na ocenění skupiny Ortel, na Facebooku vyhrožoval smrtí, plynovou sprchou nebo uranovými doly.

Jak jsme psali už dříve, jde o druhý soudní rozsudek, který v případu padl. Jiný autor podobných komentářů v srpnu dostal 100 hodin veřejně prospěšných prací. Dalších několik lidí se podle policie svými komentáři na Bangově stránce dopustili přestupku a podle České televize dostali pokuty od 100 do 500 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).