Hlavní navigace

Za první dva měsíce provozu oslovila Mall TV osm set tisíc unikátních uživatelů

27. 12. 2018

Sdílet

Mall TV

Na začátku října spustila tuzemská e-commerce společnost Mall Group po mohutné kampani, jejíž součástí bylo i angažmá některých výrazných tvůrců z konkurenčního Streamu, vlastní videoplatformu Mall.TV.

První den provozu nabídl portál svým divákům necelé čtyři desítky titulů, kromě vlastní produkce se v nabídce objevily i akviziční seriály České televize nebo filmy od distribuční společnosti Aerofilms, specializující se na artové projekty. 

ANALÝZA: Mall.TV oficiálně spuštěna, kromě vlastní tvorby nabízí i akviziční tituly až ve 2K kvalitě

Rozjezd vysílání Mall.TV zhodnotil pro server DigiZone šéfproducent projektu Lukáš Záhoř. První dva měsíce hodnotíme kladně, podařilo se nám během nich oslovit osm set tisíc unikátních uživatelů, kterým jsme nabídli padesátku nových pořadů a seriálů spolu s dvanácti oceňovanými filmy včetně dokumentu o Alexandru McQueenovi, jenž je u nás zdarma k vidění necelé tři měsíce po uvedení v českých kinech, rekapituluje první úspěchy Záhoř.


Autor: Mall Group

Šéfproducent Lukáš Záhoř

Sledovanost jednotlivých pořadů a seriálů je podle Záhoře určena počtem aktuálně odvysílaných dílů včetně způsobu a periodicity publikování. Celkově se zatím jedná o stovky tisíc zhlédnutí, přičemž uvedení nových epizod pozitivně ovlivňuje views už zveřejněných, vysvětluje Záhoř. 

K nejoblíbenějším tvůrcům nové internetové televize patří Roman Vaněk, kterému se daří oslovovat diváky jak v tandemu s výživovým specialistou Petrem Havlíčkem, tak v gastronomické epopeji Zmlsané dějiny. Pozornost diváků si vysloužily i oba hrané sitcomy Život je hra a Stylista, doplňuje Záhoř s tím, že původní plán dosáhnout do konce fiskálního roku dva miliony přehrání měsíčně se daří plnit.

Další fází je ustálení programového schématu na zhruba dvaceti premiérových epizodách týdně, detailnější analýza získaných dat nebo systematický dialog s diváky i našimi tvůrci. Oboje budeme zohledňovat při úpravě stávajících a vývoji nových formátů, nastiňuje další směřování projektu Záhoř.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 12. 2018 11:11

  Kamil Zmeškal

  Já tomu vždy říká čísla-nečísla. Z těch 800 000 uživatelů může klidně být 400 000 takových, kteří se na to jednou podívali a pak už tam nikdy nezavítali. Kdyby měli úspěch (který jim ale přeji), tak by zveřejnili např. počet unikátních návštěvníků po týdnech a počet pravidelně se vracejících uživatelů.
  Je to stejné jako hodnotit uvedení nějakého seriálu podle sledovanosti prvního dílu, což TV také s oblibou dělají, přičemž vypovídající hodnota je mizerná.
  PS: Mall.tv má u mě plus za to, že na rozdíl od DVTV, Živě apod. má použitelný přehrávač, protože se nesnažil vymyslet kolo a silně se "inspiroval" Youtube, (resp. ta platforma, kterou používají od Gjirafa.com).
  PPS: A Lupa.cz má u mě ještě větší +, protože rovnou používá Youtube :-)

 • 3. 1. 2019 8:49

  To (neregistrovaný)

  se mám registrovat ?? A potom si na jejich webu mall.tv najít něco k čumění ?? Hledal jsem program ... ale nenašel ...