Hlavní navigace

Ze Streamu odchází šéfproducent Lukáš Záhoř, následují ho i někteří autoři

Sdílet

David Slížek 13. 11. 2017

Zatímco Seznam mohutně investuje do své nové zpravodajské redakce Seznam Zprávy, z videoportálu Stream.cz odchází klíčový člověk – šéfproducent Lukáš Záhoř. Spolu s ním server opouští i několik výrazných autorských postav, informovaly o víkendu servery Info.cz, iDNES či Lidovky.cz.

Záhoř ze Streamu odchází ke konci roku, podle svých slov na vlastní žádost, protože se mu v posledním roce nedařilo u vedení firmy prosazovat vývoj služby podle svých představ.

V reakci na jeho odchod ukončí spolupráci se Streamem i Milan Kuchynka z firmy Negativ, která pro Stream točí populární sérii Kancelář Blaník. A na videoportálu kvůli odchodu šéfproducenta končí i Roman Vaněk, který v minulosti pro server točil pořady Peklo na talíři nebo Jídlo s.r.o.

Záhoř ve Streamu pracoval od roku 2007, nejprve na pozici manažera uživatelského obsahu (v té době ještě Stream s obsahem od uživatelů pracoval, toto směřování opustil až v roce 2013), od roku 2011 pak jako šéfproducent.

Seznam personální změny oficiálně nekomentoval.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 11. 2017 11:00

  Uliční výbor (neregistrovaný) 78.136.142.---

  Vázat se na jednu platformu, stranu, firmu nebo portál je v této postsovětské kotlince jen čirá nostalgická blbost. Vždy se najde nějaký druhořadý lidový komisař, funkcionář, sekretářka, nebo jiná blbka, jež pojme podezření, že žvanit autorům do ideové správnosti je jeho/její životní poslání. A v řadě případů je to bohužel smutná pravda, na víc nemají.

  Proto síťová neutralita, tvůrčí volnost, nebo ideová svoboda musí být vyhledána mimo působnost dotyčného soudruha/soudružky. A za tuto možnost ponechat soudruhy/žky jejich duševní prázdnotě pán bůh zaplať.

 • 7. 10. 2018 18:30

  mark1615 (neregistrovaný) ---.internetbox.cz

  Já bych se zdržel tak unáhlených soudů vedení seznamu, vůbec nevíme jakou konkrétní představu měl Záhoř o budoucím vývoji streamu a jakou a proč naopak prosazuje vedení seznamu ... jen tu fabulujeme a automaticky předpokládáme že vedení je zpátečnické, ale třeba jen mají mnohem přesnější představu o tom jak má stream vypadat a nechtějí podlehnout nějakým prvoplánovým funkčním přívěškům které by jeho konepci rozhodili (například možnost nahrávat videí kýmkoliv, to by jistě výrazně ovlivnilo průměrnou kvalitu dostupnou na této platformě).