Hlavní navigace

Ze Streamu odchází šéfproducent Lukáš Záhoř, následují ho i někteří autoři

13. 11. 2017

Sdílet

Zatímco Seznam mohutně investuje do své nové zpravodajské redakce Seznam Zprávy, z videoportálu Stream.cz odchází klíčový člověk – šéfproducent Lukáš Záhoř. Spolu s ním server opouští i několik výrazných autorských postav, informovaly o víkendu servery Info.cz, iDNES či Lidovky.cz.

Záhoř ze Streamu odchází ke konci roku, podle svých slov na vlastní žádost, protože se mu v posledním roce nedařilo u vedení firmy prosazovat vývoj služby podle svých představ.

V reakci na jeho odchod ukončí spolupráci se Streamem i Milan Kuchynka z firmy Negativ, která pro Stream točí populární sérii Kancelář Blaník. A na videoportálu kvůli odchodu šéfproducenta končí i Roman Vaněk, který v minulosti pro server točil pořady Peklo na talíři nebo Jídlo s.r.o.

Záhoř ve Streamu pracoval od roku 2007, nejprve na pozici manažera uživatelského obsahu (v té době ještě Stream s obsahem od uživatelů pracoval, toto směřování opustil až v roce 2013), od roku 2011 pak jako šéfproducent.

Seznam personální změny oficiálně nekomentoval.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 11. 2017 11:00

  Uliční výbor (neregistrovaný)

  Vázat se na jednu platformu, stranu, firmu nebo portál je v této postsovětské kotlince jen čirá nostalgická blbost. Vždy se najde nějaký druhořadý lidový komisař, funkcionář, sekretářka, nebo jiná blbka, jež pojme podezření, že žvanit autorům do ideové správnosti je jeho/její životní poslání. A v řadě případů je to bohužel smutná pravda, na víc nemají.

  Proto síťová neutralita, tvůrčí volnost, nebo ideová svoboda musí být vyhledána mimo působnost dotyčného soudruha/soudružky. A za tuto možnost ponechat soudruhy/žky jejich duševní prázdnotě pán bůh zaplať.

 • 7. 10. 2018 18:30

  mark1615 (neregistrovaný)

  Já bych se zdržel tak unáhlených soudů vedení seznamu, vůbec nevíme jakou konkrétní představu měl Záhoř o budoucím vývoji streamu a jakou a proč naopak prosazuje vedení seznamu ... jen tu fabulujeme a automaticky předpokládáme že vedení je zpátečnické, ale třeba jen mají mnohem přesnější představu o tom jak má stream vypadat a nechtějí podlehnout nějakým prvoplánovým funkčním přívěškům které by jeho konepci rozhodili (například možnost nahrávat videí kýmkoliv, to by jistě výrazně ovlivnilo průměrnou kvalitu dostupnou na této platformě).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).