Hlavní navigace

Začal tendr na generálního ředitele Českého rozhlasu, uzávěrka je 16. srpna

15. 7. 2021

Sdílet

Český rozhlas Autor: Filip Rožánek

Rada Českého rozhlasu vyhlásila výběrové řízení na generální ředitelku nebo generálního ředitele tohoto média. Uzávěrka přihlášek je 16. srpna 2021. Vítězný uchazeč se funkce ujme od 21. ledna 2022 na dobu šesti let. Přihlásit se může i současný ředitel René Zavoral.

Mezi základní požadavky na uchazeče patří aktivní znalost angličtiny, vysokoškolské vzdělání na magisterské úrovni, manažerské zkušenosti a kandidátský projekt s výhledem do roku 2028. Maximální rozsah projektu je stanoven na 10 normostran.

Do výběrového řízení není možné se přihlásit elektronicky, Rada Českého rozhlasu trvá na osobním nebo poštovním doručení přihlášky. Jméno vítěze bude známé na podzim.

Průběh středeční schůze Rady Českého rozhlasu, na které bylo o vyhlášení tendru rozhodnuto, veřejně kritizoval radní Marek Pokorný. Ten se chtěl zasedání zúčastnit na dálku on-line, ale ostatní radní odhlasovali, že jediná přípustná forma výkonu mandátu je osobní.

„Odhlasováno nadpoloviční většinou, že tento běžný typ účasti na jednání, využívaný i Radou ČT v době pandemie, není pro Radu ČRo vhodný. Termín (středeční) veřejné schůze přitom byl určen až jako náhradní, když původně plánovaný bod vyhlášení výběrového řízení na ředitele ČRo kolegové stáhli z mimořádné schůze. V kontextu projednávání výběrového řízení, pravidel vysílání před volbami a kandidaturou kolegy Nerušila za SPD to dává smysl,“ vyjádřil se Marek Pokorný na Twitteru.

Svým prohlášením narážel na to, že člen Rady Českého rozhlasu Josef Nerušil se má stát lídrem kandidátky SPD v Praze.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).