Hlavní navigace

Žádná nostalgie. WhatsApp skončí do poloviny roku s podporou starých telefonů

5. 1. 2017

Sdílet

Aplikace ze stáje Facebooku má za sebou osm let existence. Jedna z nejúspěšnějších chatovacích služeb ale nepropadá nostalgickým náladám, spíš naopak. 

„Když jsme spustili WhatsApp v roce 2009, používání mobilních telefonů bylo úplně jiné než dnes. App Store společnosti Apple měl jen několik měsíců a více než 70 procent prodaných smartphonů mělo operační systémy firem BlackBerry a Nokia. Méně než 25 procent mobilních zařízení mělo mobilní operační systémy společností Google, Apple a Microsoft, přičemž jejich podíl na dnešním trhu je 99,5 procenta,“ tvrdil WhatsApp na svém blogu

A právě vývoj na trhu stojí za změnu v systému podpory jednotlivých operačních systémů. „Chtěli bychom zaměřit naše úsilí na mobilní systémy, které využívá drtivá většina lidí,“ tvrdí WhatsApp. 

Od nového roku už by tak měla skončit podpora iPhone 3GS s iOS 6.0, Androidu verze 2.1 a 2.2 a Windows 7. V červnu pak odříznou bývalé vládce mobilního světa - BlackBerry OS a BlackBerry 10, Nokia S40 a Nokia Symbian S60. Jejich podpora měla skončit také s rokem 2016, ale nakonec u nich WhatsApp lhůtu o půl roku prodloužil. 

„Tyto mobilní telefony byly důležitou součástí našeho příběhu, ale nenabízejí potenciál potřebný na budoucí rozšíření funkcí aplikace WhatsApp,“ tvrdí blog  aplikace.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 1. 2017 20:29

  Hugo bos (neregistrovaný)

  Jednou je to soukroma firma, tak si muze svoji aplikaci designovat jak chce.
  Zcela jiste odsunuli uplnou tmu o pul roku kvuli tomu, ze lid starsi telefony stale pouziva. Pokud chce clovek s mobilem zejmena telefonovat, tak se starsi pristroje s tlacitky naramne hodi.
  Bylo by zajimave precist si informaci o tom, jake jsou podily OS na celkovem poctu uzivatelu.WAPP.

 • 5. 1. 2017 22:44

  Klik je cvik (neregistrovaný)

  Není ani tak důležité kolik jsou podíly OS na celkovém počtu uživatelů WAP dnes,ale spíš jaký bude mit WAP oživený směr v budoucnu.Třeba Microsoft se vší vážností - po dlouhodobém boji o WAP začlenil WAP zásadním způsobem do publikace Exchange Serveru,protože jeho bezpečnostní výhody SSL bridging,ochrana proti DOS útokům a Pre-autentizace (pouze pro Outlook on the web) jsou dané. Wap žije a žít bude ;)

  WatsApp je jak víme jen draze vyplacená a znehodnocená aplikace Facebooku a je i s odstupem času smutné že to byli právě uživatelé dnes již prázdného Facebooku,kteří ze svého zájmu o FB - z pozic zotročených uživatelů - nepřímo FB zaplatili a znehodnotili tehdy nadějný projekt WatsApp.

  Je samozřejmě pravdou že WatsApp je dnes sice generační trend,který bezesporu Facebook využije-zneužije stejně tak jako Facebook samotný (nevím v rozvojových zemích třeba prodejem svých telefonů) ale s odstupem času i WatsApp skončí v zapomění na intenetovém smetiště a zústanou na něj jen nostalgické vzpomínky další generace,která na něm promarnila čas.

 • 5. 1. 2017 22:55

  Klik je cvik (neregistrovaný)

  opr. ..... OS na celkovém počtu uživatelů WatsApp dnes,ale spíš jaký bude mit WAP oživený směr ....

 • 6. 1. 2017 9:32

  jkjk

  Pravda mně před rokem opravdu překvapilo, že v Nokii r.v. 2008 (S60) jsem WhatsApp rozchodil, ale nic holt netrvá věčně...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).