Hlavní navigace

Žádné překvapení, Dell EMC v Česku povede Jiří Kysela

12. 12. 2016

Sdílet

Žádné velké překvapení se nekoná. Generálním ředitelem tuzemské pobočky spojené společnosti Dell EMC se stane dosavadní šéf českého Dellu Jiří Kysela. Oficiálně tuto roli převezme prvního února příštího roku. Do té doby by měla být integrace obou firem dokončená a jasno bude i v rozdělení dalších pravomocí. Na tom se nyní pracuje.

Podle informací Lupy v Dell EMC zůstane dosavadní ředitel českého EMC Jiří Svěrák, o kterém se jako o šéfovi Dell EMC rovněž uvažovalo. Ve výsledku by měl vést více lidí, než kolik v EMC vedl doposud.

Dell má v současné době v Česku kolem 130 zaměstnanců, EMC asi 30. Velké propouštění se nechystá, naopak. „Na našem trhu v podstatě žádné funkce, které by se zdvojovaly, nemáme. Takže nepředpokládám, že by docházelo k nějaké redukci, naopak si dovedu představit, že v horizontu následujícího roku, až se usadí týmy, bychom mohli začít růst,“ uvedl nedávno Jiří Kysela v rozhovoru pro Lupu.

Vedle reorganizace zdejšího Dellu probíhá po akvizici EMC také reorganizace regionu, pod který Česko spadá (střední a východní Evropa). Ten nadále povede Anja Monrad.

O změnách v Dellu, finanční situaci či dalších investicích také v rozhovoru Lupy s finančním ředitelem společnosti Tomem Sweetem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).