Hlavní navigace

Zakladatel Aukra Václav Liška spouští Kideo, dětskou online výuku angličtiny

25. 7. 2018

Sdílet

Kideo

Zakladatel Aukro.cz Václav Liška společně s kolegy spouští nový projekt nazvaný Kideo. Jde o interaktivní online výuku angličtiny. Kideo se v této oblasti podle slov autorů chce stát dominantním hráčem v Evropě.

„Investice byly v řádu statisíců korun s předpokladem, že postupně vytvoříme firmu s hodnotou v řádu minimálně desítek milionů korun. Projektu hodně věříme. Naši online učitelé jsou aprobovaní američtí pedagogové, kteří učí angličtinu stejným přirozeným způsobem, jakým se děti učí mateřskému jazyku,“ uvádí Liška.

Společně s Liškou za projektem stojí ještě Kamil Kavečka, Pavel Vanča a Sarah Lopez. Práce na Kideo začaly koncem roku 2017 s tím, že se autoři inspirovali u podobných aktivit v Evropě a Číně. „Čína je miliardový trh a touha Číňanů naučit své děti anglicky je obrovská. Proto zde vzniklo mnoho online a video kurzů, kterých využívají desítky milionů zákazníků. Pro nás to znamenalo mnoho zajímavých inspiračních zdrojů,“ dodává Kavečka.

Kideo využívá mimiku, gesta, obrázky a další názorné příklady. Děti napodobují a opakují, co lektor dělá a říká, a mají se tak učit významům slov pomocí přirozené formy bez jejich překladu. Kideo se chlubí, že se na tvorbě vzdělávacích materiálů podílí Michael Carter, který dělal poradce Stevu Jobsovi a působil jako ředitel vzdělávací sekce Applu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).