Hlavní navigace

Zaměstnankyně Europolu nechala volně přístupná data o vyšetřování teroristů

30. 11. 2016

Sdílet

Někteří zaměstnanci by si neměli brát práci domů. Zvlášť pokud pracují v Europolu, mají k dispozici citlivá data a nejsou moc opatrní. 

Bývalá pracovnice Europolu v Nizozemí si podle tamní televize navzdory interním předpisům odnesla domů asi 700 stránek dokumentů, ze kterých si udělala záložní kopie. Ty pak uložila na disk, který byl bez jakéhokoli hesla dostupný přes internet. O případu informují nizozemská média a agentura Reuters.

Dokumenty se týkaly vyšetřování různých teroristických skupin v Evropě. Obsahovaly mimo jiné stovky jmen a telefonních čísel lidí, kteří jsou podle vyšetřovatelů s terorismem spojeni.

Podle Europolu se k materiálům zřejmě nikdo jiný, kromě televizních novinářů, nedostal. Určitě se to ale říct nedá. Incident by podle mluvčího Europolu neměl ohrozit žádná probíhající vyšetřování.

Že jsou lidé při nakládání s firemními materiály neopatrní, je stará známá věc – stačí se ostatně podívat, co všechno s trochou snahy najdete na českém Ulož.to.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 12. 2016 10:52

  kkk (neregistrovaný)

  To neni nic moc prekvapiveho. U nas to neni lepsi. Policie po vas chce napr. zaznamy z bezpecnostnich kamer? Poslete nam to pres ulozto, v mailu by nam to neproslo.

  Zajimaji vas dokumenty napr. primo od GIBSu? Oni si je vytisknou, zacerni fixou, naskenuji a poslou. Samozrejme, ze to zacernene jde precist. Neverite? Par je jich volne na webu gibs.cz k dispozici.

  To stejne ruzna statni zastupitelstvi a dalsi.

  Za tohle nikdo nikoho nepostihne, protoze jsou vsichni stejni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).